Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed firmą #inpost i ich #paczkomaty bo każdy może mieć taką historię jak ja.

W dniu dzisiejszym odebrałem przesyłkę z paczkomatu. Okazało się, że to co zamówiłem nie jest tym czego oczekuje i towar po 2 godzinach postanowiłem odesłać. Podczas nadawania zwrotu urządzenie uległo awarii (otworzyła się skrytka paczkę włożyłem a skrytkę zamknąłem).
Standardowo pojawiła się informacja czy przesyłka jest w skrytce i czy kończymy na dziś. W tym momencie na paczkomacie pojawiło się białe tło a system się zresetował.

Na infolinii pierwsza babka z Ukrainy (która w zasadzie nie mówiła w języku polskim) nie umiała przez 5 minut odnaleźć w systemie paczkomatu. Gdy finalnie to zrobiła przyjęła zgłoszenie ale skrytek zablokować zdalnie nie mogła i oficjalnie przyznała, że ktoś moją paczkę może sobie wyciągnąć gdy będzie nadawał paczkę bo system nie wie, że ona tam więc otworzy skrytkę!!

Drugi pracownik z Polski (a przynajmniej bardzo dobrze władający naszym rodzimym jezykiem) sprawdził poprawność zgłoszenia i poinformował, że może zablokować dwie skrytki w okolicy gdzie przypuszczalnie może być paczka. Oczywiście gwarancji też nie daje, że ktoś sobie jej nie wyciągnie bo może być gdzie indziej. Paczkomat zostanie przeszukany przez pracownika InPost za 3 dni w celu weryfikacji gdzie jest paczka i czy w ogóle dalej tam jest.

#afera #kurier #zakupy #internet #polska
  • 2
@Caracas: Nagłaśniaj ale trochę nie ma alternatywy. Takie czary mi się z paczką orlen raz działy na ich początku, że ponad tydzień przez całą Polskę szła.

Z drugiej sobie pomyśl ile jest osób zadowolonych z paczkomatów i gdyby co każdą przesyłkę, nawet te dochodzące w kilka godzin, ktoś pisał... Nie ma szans, żeby wypokowe serwery to wytrzymały.
@Caracas: Takich przypadków jak Twój jest dziennie setki jak nie tysiące... Najczęściej to klient kończy nadawanie paczki zamknięciem skrytki, nie potwierdzając na ekranie/w apce że "kończymy na dziś" i wtedy paczkomat nie rejestruje paczki i skrytka jest traktowana jako pusta ¯\(ツ)/¯ Większość kurierów ma conajmniej jego przeszukanie paczkomatu tygodniowo :D Ale nic nie bój, może trudno w to uwierzyć, ale większość ludzi uczciwie zgłasza jeśli otworzy im się skrytka z paczką,