Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k i #programista25k na b2b: jak się czujecie pasożytując na społeczeństwie? Nie dość, że wasza praca jest delikatnie mówiąc nikomu niepotrzebna (bez gierek i stronek można się obejść) to na dodatek oszukujecie na podatkach OKRADAJĄC innych obywateli, którzy są zatrudnieni legalnie, w oparciu o umowę. Dajecie radę spojrzeć w oczy emerytce albo renciście którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę? Jak tłumaczycie sobie że płacicie jakiś groszowy podatek gdy pani kasjerka w biedro oddaje co miesiąc 40% pensji m. in. na wasze leczenie oraz emerytury bo sami praktycznie się nie dokładacie do wspólnej kasy? Nie wstyd wam?
  • 114
  • Odpowiedz
Jak tłumaczycie sobie że płacicie jakiś groszowy podatek gdy pani kasjerka w biedro oddaje co miesiąc


@kukold: no ile oddaje? Bo ja oddaję co miesiąc 7000 do US i ZUS
  • Odpowiedz
Dajecie radę spojrzeć w oczy emerytce albo renciście którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę?


@kukold: tak, patrzę z pogardą za to że oni wybierają piss który mi ciągle podwyższa zus
  • Odpowiedz
@kukold: 12% z 400k daje więcej ognia niż Twoje 17% (+kwota wolna!) od 100 koła rocznie.

Spojrzysz nam w twarz? Składamy się na więcej wody w pompach strażaków z OSP Pcim Dolny.
  • Odpowiedz
Jak tłumaczycie sobie że płacicie jakiś groszowy podatek gdy pani kasjerka w biedro oddaje co miesiąc 40% pensj


@kukold: Jak się czujesz głosując na tych co popierają taki stan rzeczy? Albo wręcz sami tworzyli te ustawy? :D

A teraz na
  • Odpowiedz
@kukold: programiści wyciągają pieniądze od zagranicznych inwestorów i wydają je w polsce, a ty chcesz tylko żreć i marudzić
  • Odpowiedz
@kukold: nie dość że to, na te ich wirtualne "koszta", "leasingi <na firmę>" (żadnego kodu PKD związanego z transportem lub przewozem osób) składamy się tak naprawdę wszyscy. Mimo że przeważnie taki "pan programista" nie potrzebuje ani drogiego samochodu (który magicznie do pracy używany jest w weekendy i urlopy I PALIWO TEŻ JEST WRZUCANE W KOSZTA) ani konsoli, ani rowerka dla dwuletniego dziecka.
Mam nadzieję że ten nowy rząd w końcu
  • Odpowiedz
@kukold: i tak o to zamiast #!$%@? się do rządu, wykopek #!$%@? się do mirków co znależli sobie zawód w którym mogą mieć trochę więcej hajsu i luzu od większości obywateli. Pięknie Cię wytrenowali xD
  • Odpowiedz