Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k i #programista25k na b2b: jak się czujecie pasożytując na społeczeństwie? Nie dość, że wasza praca jest delikatnie mówiąc nikomu niepotrzebna (bez gierek i stronek można się obejść) to na dodatek oszukujecie na podatkach OKRADAJĄC innych obywateli, którzy są zatrudnieni legalnie, w oparciu o umowę. Dajecie radę spojrzeć w oczy emerytce albo renciście którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę? Jak tłumaczycie sobie że płacicie jakiś groszowy podatek gdy pani kasjerka w biedro oddaje co miesiąc 40% pensji m. in. na wasze leczenie oraz emerytury bo sami praktycznie się nie dokładacie do wspólnej kasy? Nie wstyd wam?
  • 114
  • Odpowiedz
  • 0
@kukold cicho zwrócę uwagę że gierki i stronki to jakiś tam procent programowania. Na 10 robiących strony przypada pewnie 50 robiących w korpo rozwiązujących problemy o których nie masz pojęcia, i oni nie mają ( ͡º ͜ʖ͡º). A korzystać z banku czy stacji benzynowej, biedronki lub linii lotniczych to się chce.

Dane z instytutu danych z dupy.
  • Odpowiedz
@kukold: A jak robię automatyzacje które realnie usprawniają pracę? I do tego organizuje pracę dla kilku zespołów?
A poza tym ty mały #!$%@? pochwal się ile płacisz podatku i podsumujemy kto ile korzysta z dobrodziejstw państwa.
  • Odpowiedz
@kukold wydaje mi się, że każdy może pracować na b2b (ja tak pracowałem parę miesięcy w zawodzie odległym od IT). Kwestia wyboru. Ja wolałem umowę o prace.
  • Odpowiedz
xddd wielki klepacz bez którego nie byłoby internetu


@POPPO: Nie no, co ty. Nie mam jakiegoś #!$%@? mniemania o sobie czy swojej pracy bo zdaje sobie sprawę z tego jak ogromny i skomplikowany jest cały projekt i jak niewielkie są zwykle zmiany jakie wprowadzam. Nawet jedno z narzędzi wykorzystywanych do samych testów to ogrom organizacji, kilkanaście zespołów porozmieszczanych w różnych krajach, każdy z innym obszarem kompetencji i obowiązków. Niemniej jednak
  • Odpowiedz
@kukold: bardzo często te 12% pensji (ryczałt) takiego programisy 25k (i wyżej) to jest kwotowo więcej niż 40% pensji pani kasjerki :) Pójdzmy dalej, programista40k+ bardzo często zarabia w obcej walucie i te zarobione pieniądze importuje tu do kraju i tu je wydaje, dzięki czemu firma zatrudniająca Panią kasjerkę ciągle ma co z tego kraju wyprowadzać do Portugalii czy jakiejś Francji, ale tego Towarzyszu już nie obejmujesz rozumem :)
  • Odpowiedz