Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie, kto jest celem reklam? Nie znam nikogo, kto widząc reklamę stwierdziłby "o, musi być to serio produkt, kupuje". Ale może to być też dlatego, że w ogóle nie znam nikogo. Mnie reklamy odrzucają, dobry produkt jest reklamą samą w sobie.
@noipmezc mylnie probujesz brac to na "chłopski rozum".

Reklamy opieraja sie na zarzadzaniu wielkimi liczbami. W przeciwieństwie do reklam tv, internet dziala "w obie strony" i reklamy opieraja sie na analityce i statystyce. Skutecznosc nie mierzysz tym czy randomowy wiesiek z internetu bedzie urazony reklama - masz konkretne liczby. Reklama X w miejscu Y kosztuje Z ale wygenerowala Q zysku. Inna reklama przynosi straty. Reklamy danego dostawy konwertuja lepiej, inne gorzej itd.
@Pink_Floyd: moze wyjasnisz w jaki sposob wygodniej? bo jezeli chodzi o skonfigurowanie firefoxa przy pierwszym odpaleniu telefonu a do tego sie to sprowadza i po sprawie to trace wiare w ludzkosc, ktorej i tak mam malo
@noipmezc: Tak naprawdę ten mem to gówno prawda. Reklama ma Ci wbić do głowy nazwę produktu. Za jakiś czas nie będziesz pamiętał, gdzie to widziałeś, ale zostanie Ci nazwa produktu, często z jakimś chwytliwym sloganem. A ludzie chętniej kupują to co znają.


Reklamodawcy na całym świecie nie inwestują milionów w tego typu promowanie, nie będąc pewnym, że to działa.


@Wykopaliskasz: tak, te przebiegle reklamy kontroluja moj umysl xd tak przebiegle
to kiedy kupie tego acrobat readera? a kiedy kupie wreszcie skorke do postaci w jakies grze?


@SmugglerFan: Pewnie pierwszego dnia, gdy postanowisz kupić produkt tego typu.

Reklamy są różne i mają różne strategie. Jedne mają Cię przekonać, że potrzebujesz jakiegoś produktu, a inne nawet nie próbują, bo nie jesteś w ich grupie docelowej. Te inne mają sprawić, że jeśli już interesujesz się danym produktem, wówczas mają Cię skłonić do jego zakupu
Jeśli świadomie przejrzysz wszystkie zakupy zrobione w ostatnim tygodniu czy miesiącu, to znajdziesz tam masę tych, które kupiłeś z powodu jakiejś formy reklamy zobaczonej wcześniej.


@Wykopaliskasz: no właśnie pisze ci że nie tak nie mam. I czemu mówisz że te reklamy nie są skierowane do mnie, przecież one są targetowane i powinny być akurat tak dobrane by reklamowały to co mógłbym kupić. To czemu to im tak nie wychodzi?
no właśnie pisze ci że nie tak nie mam.


@SmugglerFan: Czyli nie przejrzałeś zakupów świadomie.

I czemu mówisz że te reklamy nie są skierowane do mnie, przecież one są targetowane i powinny być akurat tak dobrane by reklamowały to co mógłbym kupić. To czemu to im tak nie wychodzi?


@SmugglerFan: Algorytmy nie są jeszcze tak doskonałe. Uderzają w grupę ludzi. W jednostki czasem też, ale nie jest to jeszcze ten
@Wykopaliskasz: ok, to bede sobie zaklejac usta w nocy zeby nie polykac tych pajakow, dzieki za rade.

Przeczytałem pobieżnie, bo widzę, że artykuł dotyczy innego problemu: sztucznego pompowania wartości reklam. Artykuł nie mówi jednak, że reklamy nie działają. Czyli nic to nie zmienia w naszej dyskusji.

ja ci nawet nie linkowalem do artykulu tylko do wyszukiwania w google, lol. masz sporo roznych artykulow, takie o tym ze reklamy nie dzialaja tez
ja ci nawet nie linkowalem do artykulu tylko do wyszukiwania w google, lol. masz sporo roznych artykulow, takie o tym ze reklamy nie dzialaja tez sa.


@SmugglerFan: Liczyłeś na to, że wszystkie je przeczytam? W google możesz znaleźć artykuł na dowolny temat z dowolnymi wnioskami. Otworzyłem pierwszy.