Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ziarno, jak ja tego nie lubiłem, ja #!$%@?ę, koszmar mojego dzieciństwa


@Drake1: zabawne, czyż nie? Te wszystkie klechy i ich laickie sługusy ze świata mediów i polityki myśleli, że wychowują kolejne pokolenie, w którym będzie 97% katolików a w rzeczywistości zniechęcali do religii KK rzesze dzieciaków, która teraz jako dorośli odchodzi od kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Influ3nD Też mieliście od dzieciństwa takie uprzedzenie do wszystkiego co kościelne? Mnie modlitw nauczyła ś.p. babcia którą bardzo kochałem, modliłem się z nią, ale wtedy na pełnej wkroczył kościół instytucjonalny z #!$%@? księżmi i katechetkami (chociaż w podstawówce katechetką była zakonnica tuż przed emeryturą, też taka babcia, którą lubiłem). I zaczęły się podpisy za chodzenie do kościoła przed komunią, zadania domowe z religii, oceny, księża drący mordę i wykrecajacy uszy.
Teraz tylko
@sberatel: "niezły biedak musiał tego nema robić skoro już wtedy były platformy cyfrowe z kilkoma kanałami dla dzieci i młodzieży"

Ktoś kto robił tego mema ma teraz około 40 +-x lat, ale nawiązywał do czasów jak był dzieckiem, dzieci nie mają wpływu na to gdzie i w jakiej rodzinie się urodzą, ani na stan majątkowy, nie każdego było od razu stać na tv satelitarną albo po prostu nie było dostępu.

Co
@Influ3nD: Ziarno w niedzielę to chyba najczęściej spotykany przykład "efektu Mandeli"

Ziarno zawsze leciało w sobotę przed 5-10-15, natomiast niedziela była dniem Teleranka.

Kreskówki leciały odpowienio w sobotę jako "Walt Disney przedstawia" na TVP1 (kreskówka typu Baloo oraz film aktorski z wytwórni Disneya), Hanna Barbera i inne na TVP2 w niedzielę w okolicy 11 oraz jako niedzielna wieczorynka "Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda"