Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko145
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

3685

Cancer Fighters: 21 groszy z każdej złotówki ze zbiórki Łatwoga trafia do dzieci

Cancer Fighters przepala 79 gr z każdej złotówki zanim dotrze do dzieci. Łatwogang ma 15h na koncie żeby to zmienić zanim przeleje. Dane publiczne, każdy może sprawdzić. Wykop - działajcie.

Lenkzob
Lenkzob
Lenkzob
z
x.com
dodany: 21 godz. i 9 min temu
  • #
    latwogang
  • #
    cancerfighters
  • #
    charytatywnosc
  • #
    polska
  • #
    scam
  • #
    wykop
  • 535
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (7)

Friz dostał 4 miliony z pieniędzy podatników na "rozwój ai"
MagicznyMariusz
z wykop.pl
  • 353
taki schemat działania fundacji
moSSadnr1
z youtu.be
  • 226

Komentarze (535)

najlepsze

dave8
dave8
20 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1531
czyli wał jak praktycznie każda fundacja
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elukubracja_depresji
elukubracja_depresji
20 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 619
@dave8: Yes, ale ważne że jupiterzy mogli się wypromować( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
19 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 487
@dave8: 95% fundacji to wały, albo wyciągalnia hajsu. Ludzie sobie nawet nie wyobrażają do jakiego stopnia to jest posunięte. XD Ja przez 10 lat starałem się zwracać na to wszędzie i wszystkim uwagę, tak samo jak na ważne problemy tego kraju, jednak nikogo to nie obchodzi. Niedawno się poddałem i za trochę sam zakładam fundację. If you can't destroy them, join them. Będę walił w uja głupich Polaków. Śmieszne i
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
15 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 852
Tak wygląda prezes tej fundacji, dobrze mu z oczu patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KochanekAdmina - Tak wygląda prezes tej fundacji, dobrze mu z oczu patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: xD

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kogzz
Kogzz
Kogzz
14 godz. i 56 min temu via Android
  • 435
@KochanekAdmina: foto pt "w drodze do salonu wybrac nowe bmw" a na powrocir wycieczka na malediwy :D
  • Odpowiedz
damson19
damson19
damson19
13 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 364
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
monter_wolter
monter_wolter
20 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 839
Fajnie, że w końcu ktoś wpadł na to, żeby zajrzeć do sprawozdania tej fundacji, ale chyba zrobiłeś pomyłkę w obliczeniach.
Podzieliłeś przychody z działalności pożytku przez przychody statutowe zamiast podzielić koszty z działalności pożytku przez przychody statutowe.
Zamiast 21gr powinno być 27gr.
Niewielka różnica, ale żeby nikt nie zarzucił że manipulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lenkzob
Lenkzob
Lenkzob
Autor
20 godz. i 18 min temu via Wykop
  • 226
@monter_wolter: Niestety już się nie da edytować, głównie chodzi o nagłośnienie tematu i zabezpieczenia tego przekazu środków tak, żeby trafiły tam gdzie mają trafić, a nie zostały zmarnowane.
  • Odpowiedz
Paayor
Paayor
19 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 20
@monter_wolter: też uważam, że nie jest to szczyt efektywności, o czym szerzej napisałem na mirko. No ale takie uroki fundacji...
  • Odpowiedz
Sathanas_Gloriam
Sathanas_Gloriam
20 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 563
Jeżeli istnieje definicja "toksycznej pozytywności", to jest nią cała ta akcja.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kuite22
kuite22
kuite22
19 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 279
@Netrunner: dlatego, że wystarczy że influ którzy sie tam lansują, zapłaciliby uczciwie podatki (oni tam sumarycznie zarobili ponad 1 miliard pln lekko w tym roku) to ta cała szopka byłaby zbędna.

Ale lepiej sie zoptymalizować i wyciągnąć rękę po pieniądz na dobroczynność do gawiedzi, a że jeszcze zyskam na wizerunku, tym lepiej dla mnie - pomyślał Friz
  • Odpowiedz
kuite22
kuite22
kuite22
9 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 2
@Benedylbert_Mlekogroszek: chętnie, co dokładnie jest nie jasne? jak policzyłem ich przychód, czy to że omijają podatki (każdy tak robi a Fritz sie tym chwali publicznie XD). Co dokładnie chcesz przegadać?
  • Odpowiedz
Lenkzob
Lenkzob
Lenkzob
Autor
18 godz. i 8 min temu via Wykop
  • 367
SPROSTOWANIE: z tego co widzę środki zebrane przez Siepomaga trafiają bezpośrednio do fundacji - dźwignia Łatwoganga dotyczy tylko środków z Tipply. Przepraszam za błąd.

Nie zmienia to jednak faktu że Cancer Fighters od 4 lat przeznacza tylko ~22.5% z każdej złotówki bezpośrednio do dzieci - i nikt tego głośno nie mówił przy największej zbiórce w historii polskiego internetu. 80 milionów złotych to skala przy której każdy procent robi ogromną różnicę i darczyńcy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adrian77
Adrian77
15 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 36
@Lenkzob: Sprawdzałem. I wychodzi nadwyżka. Czy ta nadwyżka nie przechodzi na kolejny rok?
  • Odpowiedz
YarpenZid
YarpenZid
12 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 33
@Adrian77: wg OPa wyparowuje, a co.
  • Odpowiedz
SlowSnake
SlowSnake
16 godz. i 32 min temu via Wykop
  • 270
System. Pseudo elita, gwiazdki, celebryci, influ.
Robią zwykłych ludzi, którzy kierują się emocjami
i empatią w c---a. Nowe nie znałem.
Bo po co logika.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kojot2077
Kojot2077
10 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 63
@SlowSnake: rzygam tymi gwiazdeczkami cwelebryckimi, niech s---------ą, a tutaj to klasyczny charity washing. Brakuje jeszcze pół onlyfansa i jakiś pdf w tej całej akcji, żeby im wizerunek ocieplić i znormalizować patusów z internetu
  • Odpowiedz
msea940
msea940
przed chwilą via Wykop
  • 0
@ArtoWski: do nich to nie dotrze, nawet milion argumentow nie przekona idioty, im sie to nie miesci w glowie ze takie wały mogą mieć miejsce
  • Odpowiedz
ValandilNW
ValandilNW
14 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 222
Charity washing celebrytów i influencerów. Większość z tych co się pojawiło na streamie wykorzystało sytuację aby ocieplić swój wizerunek. Łatwogang stworzył publiczny konfesjonał, a oglądający nieświadomie wystąpili w roli spowiedników.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ValandilNW
ValandilNW
13 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 16
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Dlatego napisałem "większość", a nie "wszyscy".
  • Odpowiedz
free-your-mind
free-your-mind
free-your-mind
11 godz. i 49 min temu via Android
  • 101
@ValandilNW: no, ale akurat Edytka Pazura wyglądała jakby jej Czarek chwilę wcześniej powiedzial: "a teraz gol się, głupia babo, bo przegielas z tym parkowaniem pod przedszkolem. Masz teraz poprawic wizerunek". Celebrity washing detected.
  • Odpowiedz
tomasz-diog
tomasz-diog
20 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 211
Większość fundacji tak działa, lepiej postawić p--o jakiemuś biedniejszemu kumplowi niż dawać na dobroczynność, chyba że to ktoś kogoś znacie i lubicie ale wtedy to lepiej bezpośrednio dać.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moSSadnr1
moSSadnr1
20 godz. i 6 min temu via Android
  • 36
@tomasz-diog:
moSSadnr1 - @tomasz-diog:

źródło: 1915

Pobierz
  • Odpowiedz
tomasz-diog
tomasz-diog
20 godz. i 4 min temu via Wykop
  • 8
@Kruk_: nie wcale tak nie myślę, z tym ze fundacje sie tym nie bardzo chwalą że większość kasy przepalają.

ale jak dla mnie kazdy może wydawać swoją kasę na co tam chce.
  • Odpowiedz
Stefano_Toselli
Stefano_Toselli
Stefano_Toselli
18 godz. i 9 min temu via iOS
  • 158
Ciekawi mnie co się stanie z kasą z reklam na yt z tego strima, nie wiem choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod płaszczem pomocy dla dzieci promują się ludzie, którzy chwalą się jak to optymalizują płacenie podatków zakładając fundację. Normictwo ma kisiel w majtach, bo pseudo celebryci robią jakiegoś tam strima.

Przestańmy robić z głupich osób sławnych ludzi
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
12 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 35
@Stefano_Toselli: a myslisz ze ktos robi glupich ludzi slawnymi? Inni glupi ludzie. Mordo jezeli 10% polakow ma powyzej 100iq to bylby pozytywnie zaskoczony
  • Odpowiedz
Szyme1
Szyme1
Szyme1
9 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 23
@Stefano_Toselli: Akurat ten młody chłopak sam to zorganizował, więc nawet jak coś zarobi z adsense to co to szkodzi sprawie? On nawet z tego co kojarzę często się zadłużał żeby robić jakieś projekty, więc aż tak chyba parcia na hajs nie ma
  • Odpowiedz
Ch4d
Ch4d
Ch4d
20 godz. i 12 min temu via Android
  • 150
Kiedyś wpłaciłem na WWF jakaś spora kwotę.Znajomy uświadomił mi ze chyba 90 procent poszło na działania statutowe.Od tamtej pory jak słyszę słowo fundacja to nigdy nie wpłacam.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nikczemnik
Nikczemnik
19 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 148
Kiedyś wpłaciłem na WWF jakaś spora kwotę.Znajomy uświadomił mi ze chyba 90 procent poszło na działania statutowe.Od tamtej pory jak słyszę słowo fundacja to nigdy nie wpłacam.


@Ch4d: 90 procent to jest mało? Ty wiesz czym są działania statutowe?
  • Odpowiedz
plyty_chodnikowe
plyty_chodnikowe
19 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 183
90 procent poszło na działania statutowe.Od tamtej pory jak słyszę słowo fundacja to nigdy nie wpłacam.


@Ch4d: ziomuś ty chyba nie rozumiesz co się kryje pod terminem działania statutowe XDD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Hity

tygodnia

Cancer Fighters: 21 groszy z każdej złotówki ze zbiórki Łatwoga trafia do dzieci
Cancer Fighters: 21 groszy z każdej złotówki ze zbiórki Łatwoga trafia do dzieci
3656
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2779
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2701
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
2515

Pokaż 18+

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje
"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje
2449
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #cancerfighters
  • #primemma
  • #heheszki
  • #antykapitalizm
  • #polska
  • #wosp
  • #youtube
  • #danielmagical
  • #afera
  • #mecz
  • #polskiyoutube
  • #wardega
  • #siepomaga
  • #pieniadze
  • #kanalzero

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking