Wpis z mikrobloga

@Returned: no wiem ze AI moze naśladować różne style i nie kazdy rysunek itp. poznasz ze to AI, ale i tak to co ja narysuje będzie jedyne w swoim rodzaju, mam zrezygnować z pasji, z jednej z niewielu rzeczy które mnie jeszcze cieszą bo AI generuje wszystko i arcydzieła w kilka sekund? Ktos lubi rzeźbić ale po co skoro drukarka 3d zrobi to szybciej i dokładniej, ktoś lubi szyć, też maszyna
nic tak naprawdę zaraz nie będzie miało sensu i przestaniemy robić cokolwiek,


@Silver86: o to właśnie chodzi i musimy do tego dążyć. My będziemy sobie jeść czisbirgery i popijać kustoszem, a AI będzie za nas robiło wszystko.

Dodatkowo AI korzysra z zasobów z internetu więc to trochę kradzież jskby nie było a nikt tu nie patrzy na prawa autorskie, bez tego AI nic by nie zrobiło.


@Silver86: to zupełnie jak
@Returned: życie bedzie miało jeszcze mniej sensu niż ma, o ile w ogóle jakiś ma bo ja go nie widzę, gdybym nie musiała pracować dzięki AI to spoko ale wątpię że do tego dojdzie, sprowadza sie do tego ze ludzie beda zbędni, chociaz to juz pewnie zbyt daleko posunieta wizja, trzeba miec chyba po prostu hedonistyczne podejście i robic to co sie lubi, jak ktoś lubi spiewac/tanczyc ale sa miliony lepszych
Albo np ktos ma dzieci to nie porysujesz z nim tylko prompty powiesz żeby Ci podyktowało?


@Silver86: xDDDD Tu mnie nawet rozbawiłaś.

mam wrażenie ze wiele osób cieszy fakt ze cześć osób ktore na tym teraz zarabia przez AI beda mniej potrzebni.


@Silver86: ja tam wrecz liczę na to, że wszyscy będą zbędni.

No ale nie łam się. Jak Ci to sprawia przyjemność, to się tak baw. Też się chciałem
@Returned: ja jeszcze sens widzę mimo wszystko, wyrażanie siebie, proces tworzenia czegoś z niczego, satysfakcja rysowanych osób, oderwanie się od innych spraw, jeśli chciałeś tylko rysować dla zarobku to rzeczywiście przy AI szkoda czasu, ale jak to jest pasją, nie ważne czy robisz to dobrze to warto to mimo wszystko robić
@Silver86: moze jeszcze spróbuję. W końcu istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że oberwiemy flarą słoneczną i siadzie cala elektronika na wieki wieków. Wtedy artysci będą na wagę złota! Nue no, dobra, tak to aż nie, wiadomo, iż w pierwszej kolejności będą osoby potrafiące produkować żywność i oczyszczać wodę i tak dalej, ale kiedy sytuacja się unormuje, artysci nie będą mieli już technologicznej konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@muchabzz: nie wykluczam w przyszłości, ale zmarszczki itp nie tak łatwo narysować, tak samo facetow, piękne kobiety chyba najlatwiej, no i jakos lubie rysować ladne osoby i to co mi sie podoba nic nie poradze, jeden rysuje tylko krajobrazy, inny zwierzęta, ja póki co głównie kobiety, rysowalam ze 2 facetow no ale nie wrzucę bez ich zgody, zresztą pierwszy jakiegoś szału nie było, możesz mi zarzucić jakimś foto to przemyślę
@muchabzz: wiem i w tym kursie co kupilam tez sa takie postacie, na razie to bardziej for fun, wiem ze gdybym chciala sie rozwinąć bardziej to musze jeszcze sporo wiedzy przyswoic i ćwiczyć rozne rzeczy, ale dz
@Silver86 akurat pan słoń potrafi rzeczy, które mało kto potrafi. Coś jak neurochirurg grzebiący w dziesieciowarstwowej materii widzianej pod mikroskopem. Ogólnie jest artystą w swoim fachu akat tego typu benc