Wpis z mikrobloga

Wiecie co nie miałam od początku nic nigdy do Ukraińców. Ale mnie #!$%@?*ca bierze już.!!!!! Mieszkam w dużym mieście i pracuje w klubie. Połowa naszej obsady to Ukrainki. W pracy nie słyszę polskiego, tylko ukraiński. Są oni kur*a niemili, roszczeniowi i patrzą krzywo a jak się uśmiechnę nawet nie odwzajemniają tego. Nawet noe odpowiadają na glupie „hejka” „cześć” „pa” i nie, nie jestem ruską onucą, ale wyobraźcie sobie, że pracujecie gdzieś i nagle każdy mówi po ukraińsku a ty czujesz się w swoim kraju jak byś byl na emigracji. I nie, nie jest to przesada ja naprawdę nic nie mam do ludzi zza granicy, ale oni nawet nie umieją dobrze mówić po polsku, nie rozumieją prostych zdań, ciekawe czy oni by nas tak dobrze przyjeli jakby w ich kraju w firmie słyszeli tylko polski język i czuliby się we własnym kraju jak kosmici.XD na początku w ch*j im pomagalam angażowałam się w zbiórki i tym podobne ale zostalam nie raz potraktowana przez Ukraińców jak to ja bym byla na ich utrzymaniu. Czemu Polacy są tak glupi, czemu Polak Polakowi nie pomoże, czemu MY sobie tak nie pomagamy, a jesteśmy dla siebie wrogami, a jak przychodzi jakiś Mokebe zza granicy to widzimy w nim naszego mesjasza. W tej chwili w mojej pracy jest 7 Ukraińców i 6 Polaków XD! A zgadnijcie jak zachowują się Ukrainki, jakby mialy siadać na kutooza kazdego faceta, przez ich zachowanie czuje do nich taką nienawiść, czemu historia nas nic nie nauczyla? Chroniliśmy Żydów poświęcając nasze zycie w czasie II WS, a polak polaka wydawał, teraz Polak dla Ukraińca jest wybawicielem a dla innego Polaka najgorszym wrogiem..
#ukraina #pracbaza #ukrainka #rozowepaski #ukrainki #wojna
  • 38
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: no ja mam tbh podobne podejście. Przed tym jak zacząłem pracować w gastro, to lubiłem ukrainców, ale jednak praca z nimi zniechęca. Mentalność polaka z czasów komuny, czyli spróbować coś ukraść, jeśli tylko jest na to szansa. No i do tego właśnie te sytuacje, gdy nawijają po ukraińsku, no niezbyt jest to przyjemne, gdy gadają przy tobie o #!$%@? wie czym.
moje doświadczenia jeszcze sprzed wojny, ale still
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: z tym językiem to się zgodzę, w kazdym innym kraju wymagaja znajomości swojego jezyka, czesto nawet angielski nie przechodzi, a u nas to my sie podporządkowujemy i wszystko im ulatwiamy, tak samo urzedy itp nie mowiac o wsparciu w różnych kwestiach także finansowo, więc wypadałoby zeby ogarnęli jezyk, skoro to obsługa klienta to tym bardziej, wiadomo że ze swoimi lepiej sie rozmawia we wlasnym jezyku, ale mimo to jakies podstawy
  • Odpowiedz
@Bubbleguns heh ja poznalem z 6 azjatek i 3 murzynki i one mieszkają po parę lat w Polsce i też mają #!$%@? na język polski.
Ja bym nie mógł pojechać do Niemiec i nie uczyć się niemieckiego to jakaś abstrakcja dla mnie.
Ale z drugiej strony przecież są w Anglii albo Holandii Polacy co pracują tam tyle lat i mają w dupie naukę języka
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: ależ #!$%@? kocopoły. Teoretycznie nikt ci nie zrobił, ale tak jakoś zaczęłaś kogoś nienawidzić. To się leczyć powinno xD

I nie powołuj się na historię, zwłaszcza przy takich bzdurach. W kwestii historii najwięksi ignoranci się na nią powołują i po tym wpisie nie wątpię że się do nich zaliczasz.
  • Odpowiedz
na początku w ch*j im pomagalam angażowałam się w zbiórki


@Bubbleguns: się obudziła polka po szkodzie xD niemal jak @wuut, najpierw wiwatował a tydzień później go niska staweczka w robocie bodzie xD
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: można Ci wybaczyć bo jesteś pewnie bardzo młoda i masz mało doświadczenia.
Od wielu lat są branże w PL gdzie króluje ukraiński. Nie spotkałem jednak Ukraińca z którym nie można się by było dogadać.
To jest ich duży plus bo spróbuje się dogadać z Tadżykiem czy Gruzinem ;)
Jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to wszystko w Twoich rękach albo raczej jakkolwiek to zabrzmi w ustach ;)
Wyjdź z incjatywą,
  • Odpowiedz
Bardzo fajny tekst. W kilkunastu linijkach płynne przejście od "nie jestem ruską onuca" i "angażowałam się w zbiórki" przez zrozumiałą frustrację problemami z komunikacją z Ukraińcami w pracy, następnie przez rasistowski komentarz o wszystkich zza granicy (Mokebe) i nawiązania do pomagania żydom, które TEŻ było błędem, do pięknego siadania na "kutooza", w związku z czym "czuję do nich taką nienawiść".
Bardzo fajna podróż od skauta do brunatnej koszuli w 2 minuty :)
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: Dlatego pewnie zagłosowałaś w wyborach na tak zwaną opozycje XD Nie martw się kochana, za rok ci ludzie zaczną dostawać Polskie obywatelstwa i guzik zrobisz. Podziękuj Panu Tuskowi za stworzenie takiego prawa oraz panom z Pisu za nic nie zrobienie w tym temacie.
  • Odpowiedz
Szwed, któremu ten #!$%@? o dziwo jak się o tym dowiedział przyjechał do nas i przepraszał bo on do nas nic nie ma i że lubi Polaków. Czym zdobył naszą sympatię ;)


@wladdan: oddaliście mu część fantów chociaż za to? XD
  • Odpowiedz