Wpis z mikrobloga

Wiecie co nie miałam od początku nic nigdy do Ukraińców. Ale mnie #!$%@?*ca bierze już.!!!!! Mieszkam w dużym mieście i pracuje w klubie. Połowa naszej obsady to Ukrainki. W pracy nie słyszę polskiego, tylko ukraiński. Są oni kur*a niemili, roszczeniowi i patrzą krzywo a jak się uśmiechnę nawet nie odwzajemniają tego. Nawet noe odpowiadają na glupie „hejka” „cześć” „pa” i nie, nie jestem ruską onucą, ale wyobraźcie sobie, że pracujecie gdzieś i nagle każdy mówi po ukraińsku a ty czujesz się w swoim kraju jak byś byl na emigracji. I nie, nie jest to przesada ja naprawdę nic nie mam do ludzi zza granicy, ale oni nawet nie umieją dobrze mówić po polsku, nie rozumieją prostych zdań, ciekawe czy oni by nas tak dobrze przyjeli jakby w ich kraju w firmie słyszeli tylko polski język i czuliby się we własnym kraju jak kosmici.XD na początku w ch*j im pomagalam angażowałam się w zbiórki i tym podobne ale zostalam nie raz potraktowana przez Ukraińców jak to ja bym byla na ich utrzymaniu. Czemu Polacy są tak glupi, czemu Polak Polakowi nie pomoże, czemu MY sobie tak nie pomagamy, a jesteśmy dla siebie wrogami, a jak przychodzi jakiś Mokebe zza granicy to widzimy w nim naszego mesjasza. W tej chwili w mojej pracy jest 7 Ukraińców i 6 Polaków XD! A zgadnijcie jak zachowują się Ukrainki, jakby mialy siadać na kutooza kazdego faceta, przez ich zachowanie czuje do nich taką nienawiść, czemu historia nas nic nie nauczyla? Chroniliśmy Żydów poświęcając nasze zycie w czasie II WS, a polak polaka wydawał, teraz Polak dla Ukraińca jest wybawicielem a dla innego Polaka najgorszym wrogiem..
#ukraina #pracbaza #ukrainka #rozowepaski #ukrainki #wojna
  • 38
  • Odpowiedz
Mieszkam w dużym mieście i pracuje w klubie. Połowa naszej obsady to Ukrainki. W pracy nie słyszę polskiego, tylko ukraińsk


@Bubbleguns: to miej pretensje do szefa, nie do ukrów XD W ogóle fajnie musi wyglądać składanie zamówienia w takim klubie XD
  • Odpowiedz
@wladdan: Większość Polaków na początku styczności z Ukraińcami niewiele wiedząc o samych Ukraińcach, Ukrainie i naszej wspólnej historii jest pozytywnie nastawiona do Ukraińców, ale to się zmienia z chwilą zdobywania wiedzy i doświadczenia. I jest odwrotnością tego co napisałeś o stosunku Zachodu do Polaków, bo tam najpierw był zły stereotyp, a przy poznaniu blakł. Tu jest na odwrót. I taki proces jest charakterystyczny nie tylko dla Polaków.
  • Odpowiedz
@Gluptaki: nie bo bojąc się niesłusznych oskarżeń zakopaliśmy je ;) a później skoro on tak nas lubił to głupio było się przyznać ;)

@oydamoydam Da, da Polacy to są głupi i historii nie znają. Sam jesteś tego najlepszym przykładem. Nasza historia to nie jest tylko Wołyń. To setki lat walki ramię w ramię z kacapami, turkami i szkopami.
Ukraińcy są jak Polacy, nie widzę wielu różnic między nami.
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: w Austrii jest identycznie, najbardziej widoczne jest to w zawodach, ktore nie wymagaja duzo skilla. W Wiedenskich restauracjach rzadko mozna uslyszec niemiecki. A z sprzataczka czy z woznym to juz sie na pewno nie dogadasz. Kwestia przezwyczajenia, ale niektorzy zmieniaja z tego powodu miejsce pracy. Ba, jak za czasow studenckich dorabialem po budowach, to byli tam czesi czy inni jugole, ktorzy plynnie mowili po polsku. Globalizacja.
  • Odpowiedz
@sberatel: ok może nie w każdym i nie każdy, ale duzo takich opini słyszałam, w Czechach tez pracowałam to słabo u nich z Angielskim i musisz ogarnąć podstawy zeby sie dogadać
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: czytam post, młodej naiwnej dziewczyny, czytaj idiotki, ignorantki, ktora uwierzyła w to co jej zaserwowały lewackie, oplacane media, głucha na głos tych, ktorzy przestrzegali. A teraz wielkie zdziwienie. Ale jak to? Ukrainiec panoszy sie w moim kraju??? Ano takto, oni tak maja - to jest czesc ich mentalnosci. W obcym kraju mowia w swoim jezyku? To teraz wiesz jak czuja sie brytyjczycy w pracach gdzie jest polska zaloga. A 90%
  • Odpowiedz
@wuut no normalnie bracie. najpierw kibicujesz importowi ukrów, i że jak komuś się to nie podoba to pewnie cham i nieuk (za to ty hrabia po aberystwyth), a tydzień później jęczysz że zarobki małe. uda ci się połączyć kropki? xd
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: miałem nadzieję, że to jedna z tych historii w stylu "nie uwierzycie co ci cholerni ukraińcy wczoraj zrobili, stoję w biedrze i robię zakupy, a babeczka normalnie kupiła mleko i zapłaciła, czy to jeszcze Polska". A tu niestety wysryw
  • Odpowiedz
@biaukowe gdzie ja narzekam na zarobki niby? mam sporo znajomych z Ukrainy i Białorusi i nadal nie rozumiem czemu ktokolwiek miałby mieć z nimi problem, widać trafiam po prostu na normalnych ludzi
  • Odpowiedz
@Bubbleguns: Taka mentalność poskomunistyczna. Mam żonę z Ukrainy ;)

Skończy się u nich wojna, dołączą do UE, podniesie się poziom zycia (ogólny) i zmieni się mentalność nowych pokoleń.

Nie pamiętasz pewnie jak u nas było w latach 80, 90 oraz jak zmieniła się nasza (ogólna, narodowa) mentalność.

Jest tak jak piszesz, większość jest roszczeniowa i jeżeli chodzi o pracowników którzy mają obsługiwać klientów to są po prostu niemili. Pamiętam, jak z
  • Odpowiedz