Dwuletnia izolacja dzieci - konsekwencje widoczne są dzisiaj...
Pandemia COVID-19 i związane z nią dwuletnie zamknięcie szkół oraz ograniczenie kontaktów społecznych dramatycznie zmieniły życie dzieci i młodzieży. Dla wielu młodych ludzi ten okres oznaczał przerwanie naturalnej socjalizacji, która jest kluczowa dla ich rozwoju emocjonalnego i społecznego...
wolnymkrokiem z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 176
- Odpowiedz
Komentarze (176)
najlepsze
@Cbtl94: No jak to? xD Przecież całkiem spora część ludzi wręcz miała za przeproszeniem mokro na myśli tego jakie to nie jest zajebiste rozwiązanie a jak się mówiło, że to będzie na przykład powodowało aspołeczność, alienację i problemy psychiczne rożnej maści to wręcz robili z ciebie głupka, wariata i wyzywali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytałem różne książki na temat psychologii i dużo ludzi sobie nie radziło później. PTSD było bardzo powszechne tylko tyle o tym nie mówiono. Niejeden Żyd czy Polak, który ocalał z obozu w Europie i po wojnie wyemigrował do USA potem do końca życia trzymał kromkę chleba pod poduszką jako ostatnią deskę ratunku przed głodem, albo bali się
@jednorazowka: grypa jest oficjalnie 15 razy groźniejszą chorobą niż covid19
@Kismeth: w ogóle mam wrażenie, że ludzie bagatelizują grypę, a to nie jest przeziębienie przecież. sam kiedyś zachorowałem na grypę, tydzień wyjęty z życia (juwenalia mnie ominęły), gorączka dobijała do 40 stopni, ledwo się doczłapałem do lekarza, nie polecam.
@K-S-: To akurat również było w sumie bardzo zabawne podczas epidemii, bo spora część nauczycieli nie szukała tego jak może wykorzystać nowe metody nauczania a szukała tego jak odpytać ucznia przez internet tak żeby nie ściągał xD
@PrezesBoss: 70% postrzegania świata z domu, skoro (nie licząc snu) spędzają tam maksymalnie połowę czasu, a i to niekoniecznie z rodzicami?
Córka Klausa Schwaba, Nicole Schwab: Covid-19 pokazał, że można wdrożyć szybkie zmiany społeczne, gdy ludzie odczuwają bezpośrednie poczucie zagrożenia — mechanizm, który można wykorzystać do przyspieszenia „zielonej transformacji”.
„Ten kryzys pokazał nam, że... rzeczy mogą zmieniać się bardzo szybko... kiedy odczuwamy bezpośrednie zagrożenie dla naszych środków do życia.”
Chyba trzeba dać mu medal