Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy ortopeda zdiagnozował u mnie tendinopatie bicepsa (w dolnej części bicepsa) i skierował na fizjoterapię. Ktoś z was kiedyś z tym walczył? Da się to "wyleczyć" czy już zawsze jestem skazany na problemy z bickiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@Dumpatz: przede wszystkim zastanów się, z czego wynika ten problem - inaczej pewnie problem będzie nawracał.

Możliwe, że źle wykonujesz ćwiczenia.
Możliwe, że biceps Ciebie boli bo masz jakąś dysfunkcje łopatki/rotatorów barku i biceps/przedramię przejmuje pracę rotatorów które mają upośledzone swoje funkcje.

Warto skonsultować to z jakimś bardzo ogarniętym fizjo który zajmuję się konkretnie treningiem siłowym - jakiś random może tutaj niestety nie pomóc.

Polecam wyszukanie tego hasła np. na kanale
  • Odpowiedz
@Dumpatz: Ja miałem w "kolanie" - czyli w czwórce.

Pomogło mi:
-Unikać diety prozapalnej (sprzyja powstawaniu tendinopatii)
-Izometrie (bardzo duża intensywność, do bólu około 4/10) u mnie to była izometria w wykroku z ciężarem - 3 serie po 45 sekund z max ciężarem. To pomaga zarówno doraźnie (dosłownie czułem ból przed treningiem, 3 serie izometrii i ból 0-1/10) jak i w dłuższej perspektywie czasu pomaga w przebudowie ścięgna.
-Normlany trening bez
  • Odpowiedz
Izometrie (bardzo duża intensywność, do bólu około 4/10) u mnie to była izometria w wykroku z ciężarem - 3 serie po 45 sekund z max ciężarem. To pomaga zarówno doraźnie (dosłownie czułem ból przed treningiem, 3 serie izometrii i ból 0-1/10) jak i w dłuższej perspektywie czasu pomaga w przebudowie ścięgna.


@DywanTv: + zawołam autora @wozniak_hubert Jak taka izometria będzie wyglądać przy tendinopatii przyczepu tricepsa do łokcia? Wyciąg górny + linka
  • Odpowiedz
@pokey: dokładnie tak. Wybierz swoje ulubione ćwiczenie na triceps, zatrzymaj się w najtrudniejszym momencie i trzymaj przez 45 sekund. Tak jak Kuba pisze, to musi być intensywne, żeby działało. Nie ma srania po krzakach.
  • Odpowiedz