Wpis z mikrobloga

Wszyscy ci od tych komentarzy "weźcie psa ze schroniska" bo "one takie łagodne, może stary kundelek" wiecie, że one też potrafią być walnięte ?
W szczególności psy z jakimiś traumami, te to dopiero potrafią dać w kość i drzeć się o byle co.
I po co brać starego psa, by mi zdechł po 2-3 latach ? Bierzesz psa na lata a nie na chwilę.
Zresztą nie wiem gdzie wy mieszkacie, sam mieszkam
  • Odpowiedz
@BitterNightmare: każdemu trzeba poświęcać 4 godziny dziennie minimum.
- rano 30 min spaceru, zanim powychodzicie do pracy
później codziennie zabawa fizyczna, trening intelektualny, stymulacja węchowa - łącznie 2h
No i 1.5h kolejne dwa spacery

Dwa psy są już bardziej cywilizowane, bo pies JEST STADNY i potrzebuje stałego towarzystwa drugiego psa czy kota, jeśli człowieka nie ma codziennie po parę godzin. Pies to nie chomik żeby zył sam
  • Odpowiedz
I tak przez większość dnia śpi.


@janeeyrie: jak nie ma wyjścia i się nudzi, to wiekszosc dnia spi.
Jeśli ma normalnych opiekunów to wcale większość dnia nie śpi
Pomiędzy zabawą a drzemkami ogląda jak się robi obiad, łazi za opiekunem jak opiekun łazi po domu
  • Odpowiedz
  • 1
kupić


@BitterNightmare za mało psów w schronisku, trzeba wyhodować więcej by paniusia mogła kupić

A tych co piszą żeby nie brać psa do bloku nie słuchaj, odklejka totalna
  • Odpowiedz
@BitterNightmare się wypowiem bo sam mam samoyeda w bloku i przeczytałem tu masę głupot. Samojedy są psami reakcyjnymi z grupy 5 FCI i nie są wcale spokojne. Pies w bloku nie jest żadnym problemem, podwórko wokół domu nie jest wystarczające dla takiego psa. Psy potrzebują nowych bodźców i nowych zapachów. Wystarczy jeden dłuższy spacer w nowych miejscach w ciągu dnia(poza krótszymi spacerami na załatwienie potrzeb), jakiś kilku godzinny spacer raz w tygodniu,
  • Odpowiedz
@BitterNightmare: olej 90% komentarzy wyżej. Branie psa ze schroniska o ile wielkoduszne i chwalebne to niestety zwykle proszenie się o kłopoty. Często psy po przejściach, z nieznaną linią genetyczną lekiem separacyjnym albo utajoną agresją.
Jesli decydujesz się na zakup to bardzo cię proszę, nie bierz "corgi z olxa", poszukaj hodowli FCI z certyfikatami gdzie będziesz miała szanse poznać rodziców, być w kontakcie z hodowcą podczas wyrastania szczeniaka, z pełnym pakietem badań
  • Odpowiedz
w momencie gdy tyle fantastycznych zwierząt cierpi w klatkach w schronisku jest dość niskie.

za mało psów w schronisku, trzeba wyhodować więcej by paniusia mogła kupić


@Njal @thorgoth: ale to nie wina opki że sadyści z tzw. schronisk maltretują niechciane zwierzęta trzymając je w klatkach zamiast uśpić. może zadzwońcie na policję żeby ich aresztowano a nie zawracacie dupę komuś kto chce konkretnego psa xD
  • Odpowiedz
@Delta1985: Nie ma reguły w tej sprawie, jednak wiem, że często patusom policja zabiera psy i oddaje do schroniska.
Często jest tak że taki pies ileś razy wcześniej ugryzł kogoś, bo właścicielowi nie chciało się zamknąć bramy czy tam furtki,
po czym sytuacja się powtarza do czasu aż pies zostaje zabrany przez służby.
Sytuacja znana na przedmieściach i wsiach .
Oczywiście, są też psy łagodne w schronisku. bo zaraz ktoś mi
  • Odpowiedz
@BitterNightmare: a może tak iść do schroniska i może uratować jakiegoś słodziaka? Samoyed do bloku xd za dużo Instagrama laska xdd gdzie nie wyjdziesz to każdy będzie zawracał dupę. Zwłaszcza bachory. To już lepszy w #!$%@? corgi. Pembroke są piękne plus one leniwe kluchy są
  • Odpowiedz
@BitterNightmare nie słuchaj tych pajacy z komentarzy. Mam od dwóch lat samojeda, mieszkam w bloku i świetnie pies się odnajduje. Musisz tylko zapewnić mu ruch. My chodzimy 4 razy dziennie w tym jeden raz na godzinny spacer. 3 spacery tez by wystarczyły, ale lubimy chodzić z tą puchata kulką. To jest rasa przylepa, wiec będzie chodził za tobą krok w krok, wiec posiadanie wielkiego ogrodu nic by nie zmieniło, bo żeby pies
  • Odpowiedz