Wpis z mikrobloga

Wolam wszystkich plusujacych ten wpis.

Dzsiaj przed lunchem manager spotkal sie z dyrektorem dzialu zeby podjac deczyje co robic.

Long story short: rezultat jest taki, ze mlody dostal to co chcial, czyli wolne w listopadzie oraz HO do konca roku. A w zamian podpisal wypowiedzenie, ktore jest effective od grudnia. Innymi slowy pracuje do konca roku.

Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.

#big4 #pracbaza #korposwiat
  • 184
Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.


@szklarskaporeba: otwieram justjoin.it, wybieram oferty z widełkami, ustalam pensję 20% wyższą od której mam teraz - 431 ofert.

A to tylko jedna strona
@yuio: Ale typek pracuje w top5 firemek, z LUKSEMBURGA! I ma podś#!$%@? z kogoś, kto szanuje siebie. I najlepsze w tym wszystkim, kolo co się odważył, zmieni firmę, potem znowu i za 3 lata będzie w tym samym miejscu co pan typek autor osiągnął po 12 latach xD
Nie wiem skąd jest ten mit, ale umowa na czas nieokreślony w żaden dodatkowy sposób nie chroni pracownika, w porównaniu do umowy na czas określony - no oprócz faktu, że nie można po prostu poczekać na koniec umowy.


@zobq: oczywiście, że chroni, nie wiem skąd takie farmazony
@zobq: ok, widzę, że od kwietnia tego roku weszły przepisy, które normują zwalnianie pracowników zatrudnionych na czas określony - nie jest to jednak mit bo wcześniej mogłeś zwolnić takiego pracownika bez podania przyczyny, więc nie za bardzo mogłeś walczyć w sądzie. Na czas nieokreślony już tak było.
@szklarskaporeba tak w sumie z tego co piszesz to młody ma to czego chciał i świetny wpis w cv który ustawia mu przyszłość kariery w niezłych barwach. Sama zaczęłam od jednej z największych firm w branży it i do dzisiaj to procentuje
@tehniick a potem bezrobocie. Mój brat prawdziwy programista15k nie podrabianie, chyba specjalista wysokiej klasy skoro tyle mu płacili, już od 4 miechów szuka roboty i nie może znaleźć
Jest to jedna z najwiekszch (top5 doradczych) firm konsultingowych na swiecie, a sytuacja ma miejsce w biurze w Luksemburgu, gdzie na 1 miejsce masz po 300 CV z calego swiata.

Tym samym jest to hard reality check dla wszystkich wykopkow z IT, ktorym sie wydaje ze w 2k23 wciaz istnieje rynek pracownika.


@szklarskaporeba: XDDD no chłopie, albo firma konsultingowa albo IT. Już nie raz miałem audyty techniczne ‎z Deloitte czy