Wpis z mikrobloga

Wychowano mnie w przekonaniu, że Biblia jest Słowem Bożym. We wczesnym okresie życia przyjąłem to na podstawie autorytetu moich rodziców i nigdy nie zastanawiałem się poważnie nad tą kwestią. Jednak w późniejszym okresie życia moja wiara w Biblię została całkowicie zachwiana pod wpływem pism pewnego bardzo znanego, uczonego i błyskotliwego sceptyka. Stanąłem twarzą w twarz z pytaniem: Dlaczego wierzysz, że Biblia jest Słowem Bożym?

Czytaj dalej: https://zyjesztylkoraz.pl/10-powodow-dla-ktorych-wierze-ze-biblia-jest-slowem-bozym

#wiara #chrzescijanstwo #chrzescijanieewangeliczni #niekatolicyzm
Ian - Wychowano mnie w przekonaniu, że Biblia jest Słowem Bożym. We wczesnym okresie ...

źródło: youtube-Biblia-Slowo-Boze

Pobierz
  • 11
ja #!$%@? cale zycie #!$%@? przez zwykla ksiazke xD


@mmmmmmmmmmmmmm: tak mi się wyświetlił Twój komentarz. Mam nadzieję, że to było coś w stylu: "ja jestem podeskcytowany całe życie uratowane przez zwykla ksiazke". Ale muszę poprawić: to nie jest zwykła książka, tylko Boża książka. Jedyna taka na świecie.
@Ian:
1. Nawet jeśli Jezus istniał, to na 100% nie był on taki, jakim stworzyła go przez te lata narracja kościelna. Teraz to dwie różne osoby.
2. Proroctw było tyle i na każdy temat, że prędzej czy później któreś się spełni. Poza tym są pisane tak ogólnikowo, że można frywolnie bawić się w skojarzenia i na miejsce takiego Jezusa dać np. Tomasz z Akwinu i też by pasował. A w szczegóły