Wpis z mikrobloga

ale jakie analogie zachodzą pomiędzy prywatną subiektywną stacją telewizyjną, a rządową zobowiązaną do beztronności telewizją "publiczną"?


@Deska_o0: Analogia jest prosta: obie stacje przekazują widzom informacje w taki sposób aby przekonać (utwierdzić w decyzji) oglądających do zagłosowania na konkretne ugrupowania polityczne. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

dlaczego każdy, ale to dosłownie każdy kto próbuje zrównać tvp i tvn stara się przemilczeć fakt że z tej dwójki tylko tvp jest zobowiązane do bezstronności
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: to mogą nadawać treści pedofilskie? Nie. A wiesz dlaczego? Bo reguluje to prawo. Oczywiście, tvp w starciu z tvn przegrywa, bo jest gorsza, propaganda jest jest wielokrotnie większa, treści są beznadziejne, ale to nie zmienia faktu, że jak posiadasz w jakimkolwiek kraju medium, to musisz poddawać się pewnym regułom. A tvn ze swoim kraśkiem te reguły łamią na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@Stalionnn:

Kraśko nawet bez prawka może jeździć i podatków nie płacić taki wolny


Kuce z konfederacji i pisiory kompletnie nie rozumieją terminu wolne media. Wolne media to są media wolne od nacisku władzy. Rolą wolnych mediów, nazywanych czwartą władzą, jest pilnowanie władzy, bo to władza ma środki i możliwości, żeby kombinować.
  • Odpowiedz
no kurde xD

TVP z pogwałceniem wszelkich zasad zostało zamienione w tubę propagandową to dokładnie to samo co prywatna telewizja realizująca własne cele i dostosowująca się do oczekiwań klientów nie łamiąca żadnych zobowiązań?


@Deska_o0: Tylko, ze to nie prawda. Prywatną stację nadal obowiazuje prawo prasowe, które m.in. mówi o zachowaniu szczególnej staranności i sprawdzaniu stanu faktycznego podawanych informacji.

Pod tym względem zarówno TVN jak i TVP to tuby propagandowe, które realizuja
  • Odpowiedz
W żadnym wypadku nie zrównuję tych stacji. TVP to tępa propaganda antagonizująca ludzi przeciwko sobie, ich przekaz jest oparty na hejcie i bezczelnej manipulacji a przede wszystkim jest prawnie zobowiązana do bezstronności. Tych elementów nie widzę w TVN dlatego uważam TVP za 10x bardziej szkodliwą i złą stację. Oceniam ją zupełnie inaczej niż TVN. Co nie oznacza że obie są w pewien sposób stronnicze.


@garrincha94: to zauważ że ja wprost piszę
  • Odpowiedz
to zauważ że ja wprost piszę o tym że tvn jest stronniczy, oraz że nie oglądam, oraz nie finansuję go, mam natomiast problem ze zrównywaniem rządowej tuby propagandowej zobowiązanej do bezstronności i pluralizmu


@Deska_o0: No to się zgadzamy tak naprawdę bo mam podobne zdanie i przez "porównywanie" zupełnie nie mam na myśli "zrównywanie".
  • Odpowiedz
faktycznie żadna róznica, tak samo jak to czy ktoś napije się kieliszek wina i pójdzie spać, czy ktoś wypije pół litra i zabije kogoś samochodem, przecież to dokłądnie takie same sytuacje xD


@Deska_o0: ale sie uczepiles tego argumentu, jak rzep psiego ogona. Tak, argument jest prawdziwy ale nie wnosi niczego do tematu jakosci mediow. Jak pisalem wczesniej - tak, TVP jest publiczne, TVN prywatne, pelna zgoda. Czy telewizje prezentuja ten sam
  • Odpowiedz
@missioncritical: no nie, chodzi o sposób "dyskusji" niepoprawnej, który jest kierowany na manipulacje, przekrzyczenie rozmowcy, narzucenie mu parafrazy jego zdan itd. Użycie specyficznej taktyki ataku, nieobiektywnosc, itd.

To material na rownosci propagandowym materialom TVP. Skierowany do fanatykow, bo kazdy centrysta i czlowiek myslacy wlasnie sie zrazil do pseudoopozycji i TVN, jesli ktos czekal na ostateczny dowow czy TVN = TVP to wlasnie go dostal. W tych ramach, telewizji propagandowej ideologicznie/politycznie TVN
  • Odpowiedz
Nie zapraszają do TVN - narzekania. Zapraszają do TVN - narzekania.


@Gieekaa: ale to nadal ten sam case. Nie zapraszaja przez N lat, po to aby zaprosic do manipulacyjnej rozmowy (to nawet nie dyskusja) i pytac o losowe zdarzenia z N lat zamiast merytoryki. A do tego sam warsztat rozmowy Krasko to dno, zaden logik czy centrysta by z nim nie chcial rozmawiac, przekrzykuje, zmienia twoje slowa i ci wsadza swoja
  • Odpowiedz
@Deska_o0: W ogole sam fakt, ze wchodze z Toba w polemike jest bez sensu, bo Ty zmieniasz temat.
Ty chcesz zmienic temat, z TVP klamie i TVN klamie na "no ale TVN robi to legalnie".
A ja sie skupiam na tym, ze jako odbiorca nie mam obiektywnego medium i TVN i TVP to w tym momencie sciek. Czy legalny czy nielegalny, dla mnie nie ma to absolutnie znaczenia z perspektywy odbiorcy.
  • Odpowiedz