Wpis z mikrobloga

Też płacisz w podatkach na prywatne media, bo rząd finansuje wybrane media poprzez kupowanie u nich reklam i są to duże kwoty. Zyski niektórych gazet z rządowej kroplówki to ponad połowa dochodów. Dlatego dla tych mediów chwalenie rządu i powielanie propagandy to główny sposób na zarobek.


@Indoktrynator: i ile reklam w TVNie wykupil PiS za pieniadze podatnikow?
Fakt, że TVN nie jest zmuszony ustawą do bezstronności nie sprawia, że jego programy są mniej ściekowe przecież.


@garrincha94: ale sprawia że porównywanie go do tvp to gwałt na logice

No tak, TVN niczym sobie nie zasłużył na złą opinię wśród ludzi nie głosujących na PO i przybudówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Indoktrynator: ale po co mnie do tego wołasz? przecież ja nigdzie nie twierdziłem nic
@Indoktrynator: w absolutny sposób stoi to w sprzecznosci z twoim postem. Oglądnij sobie TVP przy okazji jakiejkolwiek afery rządu i zobacz ile oni o tym mówią. To ci powiem ile - nic nie mówią. Nie dalej jak dwa dni temu latało porównanie które media pisały o dymisji generałów, zgadnij które nie pisały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc gdyby TVN był tą twoją tubą propagandową to nie
@Deska_o0

ale sprawia że porównywanie go do tvp to gwałt na logice


Nie, absolutnie nie. Jeśli obie stacje serwują propagandę to należy to wyłapywać, pokazywać analogie pomiedzy stacjami i to piętnować. Po prostu w przypadku TVP sam fakt uprawiania propagandy jest znacznie bardziej bulwersujący z powodu faktu że są to media publiczne i należy je zaorać a TVNu nie bo to prywatna stacją i niech sobie robią co chcą. Także kryteria oceny
zasadnicza różnica jest taka że TVNu możesz sobie nie oglądać i za niego nie płacić, przy TVP nie masz takiego wyboru


@Deska_o0: Wiesz z czego się utrzymuje tvn? Na przykład z reklam. A wiesz skąd są pieniądze na reklamy? Z danego produktu w którego cena reklamy jest wliczona. A wiesz kto płaci za ten produkt? Końcowy klient czyli zwyczajny Polak co głosuje na PO, PIS itp lub nie chodzi na wybory.
Jeśli obie stacje serwują propagandę to należy to wyłapywać, pokazywać analogie pomiedzy stacjami i to piętnować.


@garrincha94: ale jakie analogie zachodzą pomiędzy prywatną subiektywną stacją telewizyjną, a rządową zobowiązaną do beztronności telewizją "publiczną"?

Po prostu w przypadku TVP sam fakt uprawiania propagandy jest znacznie bardziej bulwersujący z powodu faktu że są to media publiczne i należy je zaorać a TVNu nie bo to prywatna stacją i niech sobie robią co chcą.
@jozef-dzierzynski Ale Ty teraz porownujesz TVP z 2023 roku do TVN z 2014 roku. To tak jakby porównywać rottweilera do jamnika. TVN w 2014 roku było stronnicze, ale nie da się tego porównać do tego, co obecnie wyprawia TVP. TVP chyba tylko da się porównać do propagandy Goebbelsa. Poza tym TVPiS nawet się nie kryje z stronniczością i propagandą. To nie jest skala zerojedynkowa, gdzie dane medium albo jest stronnicze, albo nie
dokładnie o to chodzi w tym haśle, o media niezależne od władzy


@Deska_o0: no tu #!$%@? to hasło, czekam aż Putin założy w Polsce swoją prywatną ogólnopolską stację tv i będzie sączył swój kacapski przekaz, mam nadzieję że będziesz ją tak samo bronił.