Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #zdrowie #jedzenie
Chciałem sobie kupić czekolade milka by przypomnieć sobie smak dzieciństwa. Alpine milk.
Czytam skład: 57 gram węgli na 100g z czego 55g to cukier xDDD
Podziekowałem
W pobliżu chałupy mam tylko biedronke a tam dosłownie nie ma NIC co by miało dobry skład do przekąszenia.
Wszędzie tona chemi, olejów utwardzanych, syropów fruktozowych czy cukru

Ciatka owsiane? Skład oszukany, najniższej jakości odpady owsiane doprawione mąką pszenną, olejem palmowym zamiast masła i syropem zamiast cukru... XD
SYF taki, że głowa mała...
Nawet #!$%@? herbatników się nie da kupić by miały czysty skład. Nawet markowe firmy robiąto na chemii..

Jakie macie przekąski względnie jak najmniej niezdrowe, oprócz chrupkó kukurydzianych czy wafli ryżowych czy pieczywa chrupkiego czy czekolady 85%.
Low effort bez stania przy garach. Da się coś kupić?
  • 52
@wuwuzela1 kup ta czekoladę. Lepiej na tym wyjdziesz niż jak będziesz stosował półśrodki i jadł pół zdrowe i pół niezdrowe jedzenie, bo tak to niby zjesz cos slodkiego ale jednak niedosyt pozostanie.
Jedna czekolada nie zrobi z ciebie udanego knura.
@wuwuzela1: może spróbuj z produktami nieprzetworzonymi. Na szczęście da sie je jeszcze dostać w supermarketach. Owoce, orzechy, bakalie... Wiadomo kosztuja drożej ale dostajesz 100% surowca a nie jakieś przetworzone gówno w którym i tak płacisz za te szczątki surowca potrzebne do jego produkcji.
Ale rozumiem Twój ból. Sam, gdy zacząłem zwracać na to uwagę, to nagle zauważyłem, że jakieś 90% supermarketu to jest przetworzony i pasteryzowany syf naszpikowany cukrem. Ciastka, chipsy,
Owoce, orzechy, bakalie..


@enten: owoce, bakalie, sam cukier prosty xd
Orzechy czy pestki z dyni jadam ale ogólnie na przekąske są zbyt kaloryczne w stosunku do masy i długości przekąszania.
owoce, bakalie, sam cukier prosty xd


@wuwuzela1: No cukier. Ale skoro celowałeś w herbatniki czy czekoladę, to myślałem, że o słodszych produktach mówimy.
No to zostają Ci orzechy - mają więcej tłuszczu. No fakt, są przez to kaloryczne w stosunku do masy ale coś za coś. Jesz np. mniejszy obiad a na kolację przed TV dla relaksu robisz małą paczkę pistacji czy nerkowca (zamiast np. cziperków czy frytek).
Niestety tak dobrze,
Op pisze ze nie chce śmieci i nie chce stac przy garach a ty polecasz stanie przy garach i jedzenie smieci xd


@wuwuzela1: weź lepiej się przeloguj, no chyba, że to mówienie o sobie w 3 osobie, to tak od niedoboru cukru się robi...