Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #zdrowie #jedzenie
Chciałem sobie kupić czekolade milka by przypomnieć sobie smak dzieciństwa. Alpine milk.
Czytam skład: 57 gram węgli na 100g z czego 55g to cukier xDDD
Podziekowałem
W pobliżu chałupy mam tylko biedronke a tam dosłownie nie ma NIC co by miało dobry skład do przekąszenia.
Wszędzie tona chemi, olejów utwardzanych, syropów fruktozowych czy cukru

Ciatka owsiane? Skład oszukany, najniższej jakości odpady owsiane doprawione mąką pszenną, olejem palmowym zamiast masła i syropem zamiast cukru... XD
SYF taki, że głowa mała...
Nawet #!$%@? herbatników się nie da kupić by miały czysty skład. Nawet markowe firmy robiąto na chemii..

Jakie macie przekąski względnie jak najmniej niezdrowe, oprócz chrupkó kukurydzianych czy wafli ryżowych czy pieczywa chrupkiego czy czekolady 85%.
Low effort bez stania przy garach. Da się coś kupić?
  • 52
@wuwuzela1: tam żeby jeszcze był cukier.... że sporo cukru w słodyczach to pół biedy. Problemem jest, że coraz więcej syropu glukozowo-fruktozowego, albo innych słodzików. Do tego na potęgę tłuszcz palmowy.

zaraz zaraz. Odkryłeś właśnie że w słodyczach jest cukier?


@pilot1123: no cukier to moim zdaniem najmniejszy problem w tych niby słodyczach, bo coraz więcej słodyczy bez cukru... :(
@wuwuzela1 Niestety wiele produktów żeby być dopuszczonym do obrotu musi mieć konserwanty, ale to nie znaczy, ze to rakotwórcza chemia xD Poczytaj sobie trochę o dodatkach do żywności E. Na cukier narzekasz, ale słodziki tez fe? Kup w takim razie jakaś dobry gorzka czekoladę i polej miodem. Masz tez na tych koksiarskich stronach typu kfd różne low carb przekąski. Ostatecznie pozostaje ci własna produkcja. Generalnie uważam, ze jesteś jakiś przewrażliwiony.
no cukier to moim zdaniem najmniejszy problem w tych niby słodyczach, bo coraz więcej słodyczy bez cukru... :(


@mirekwirek: zależy czego OP potrzebuje, narzekał że czekolada mleczna ma cukier.
Na cukier narzekasz, ale słodziki tez fe? Kup w takim razie jakaś dobry gorzka czekoladę i polej miodem. Masz tez na tych koksiarskich stronach typu kfd różne low carb przekąski. Ostatecznie pozostaje ci własna produkcja. Generalnie uważam, ze jesteś jakiś przewrażliwiony.


@Tryggvason:

@mirekwirek: zależy czego OP potrzebuje, narzekał że czekolada mleczna ma cukier.


@pilot1123: Oj Panowie, czytanko ze zrozumieniem.....

Wszędzie tona chemi, olejów utwardzanych, syropów fruktozowych czy cukru


Bez
nie szukam keto tylko bez syfu a te keto to syf, tyle ze bez cukru.


@wuwuzela1: No to masz dwie drogi, kupujesz produkty nieprzetworzone albo zamiast latać po gówno sklepach typu biedronka - gdzie nawet normalnych czipsów nie idzie znaleźć bo wszędzie pchają te marki własne - odpalasz internet i szukasz i kupujesz na zapas. Druga opcja nie jest trudna i w sumie zajęła mi chwilę:
https://www.zdroweslodycze.pl/produkty-dla-przedszkoli-szkol-zlobkow/660-herbatniki-bez-dodatku-cukru-okragle-50-g-ania-5903453006634.html
Natomiast te markety to