Wpis z mikrobloga

@Borealny nocowałem z ciekawości w hostelu kapsułowym w Warszawie i było spoko, bardzo fajna opcja żeby niedrogo przenocować w ścisłym centrum Warszawy i zachować minimum prywatności. Bo chyba chodzi o noclegi na max 3 dni a nie o mieszkanie tak na stałę, prawda? Prawda?
  • Odpowiedz
  • 174
Spaliśmy z żoną w takiej kapsule. Nie było wcale źle

@T3sla:
Co innego okazyjna noc, do tego jeszcze w ramach zbadania ciekawostki a co innego życie tak przez dłuższy czas. Oprócz kwestii prywatności dodaj do tego przechowywanie dobytku czy fakt, że czasem chciałbyś jednak kupić sobie coś fajnego a na wszystko potrzeba miejsca.

Rozumiem, że 20-letni student mieści się z całym dobytkiem w walizce ciuchów i torbie na laptopa a przeprowadzka
  • Odpowiedz
@smk666
Do pierwszego mieszkania (początek studiów) przyjechałem z 1 walizka i plecakiem.
Obecnie samych skarpetek i bielizny mam 2 duże szuflady... ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@smk666 na 40 metrach w nowym budownictwie mieszcze sie z 2 biurkami i naprawde jest tam też miejsce na gitare xD no ale ja mam 20-pare lat ledwo to może przedmioty w wieku 35 lat zajmują więcej miejsca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Do pierwszego mieszkania (początek studiów) przyjechałem z 1 walizka i plecakiem.

Obecnie samych skarpetek i bielizny mam 2 duże szuflady... ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Poldek0000:

na 40 metrach w nowym budownictwie mieszcze sie z 2 biurkami i naprawde jest tam też miejsce na gitare xD no ale ja mam 20-pare lat ledwo to może przedmioty w wieku 35 lat zajmują więcej miejsca ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
  • 4
@smk666 na studiach miałem w akademiku typka co przyjechał na cały rok w jednej małej tobie takiej coś jak na trening się zabiera i z taką samą wyjechał
  • Odpowiedz
  • 5
@smk666 Polska nie jest krajem dla młodych i pracowitych ludzi.

Tutaj dobrze mają nieroby, którym państwo funduje mieszkania socjalne i zasiłki, albo emeryci z mieszkaniem od zakładu pracy i 13, 14stą emeryturą.

Jak zarabiasz przeciętne pieniądze, to jesteś skazany na najem, albo miniratkę przez najbliższe 30 lat. Tylko, że na 40m2 nie będą dwie osoby żyły komfortowo, nie mówiąc o zakładaniu rodziny.

Nie mówię już o osobach na najniższych stanowiskach, którzy gdyby
  • Odpowiedz