Wpis z mikrobloga

Ja tam stoję po stronie pedalarzy, bo i tak nie mam auta i nie mam żadnego interesu w tym żeby szosowcy jeździli ścieżkami bądź drogami dla rowerów. Ba, sam często jeżdżę rowerem w warunkach miejskich i auta po prostu przeszkadzają mi w swobodnym poruszaniu się po mieście. Piesi również mi przeszkadzają. Prowokuje mnie to tylko do przeklinania pod nosem.
zawsze zadziwia mnie pocisk na pedalarzy.


@derigen90: Tez mnie to zawsze dziwi. Sam nie jezdze na rowerze, ale nie mam pretensji jak ktos sobie jedzie rowerem po drodze. Przecież ominięcie go nie wymaga żadnych radjowych umiejętności - zwykle omijanie xD
@Korax

@xqwzyts A na tym zdjęciu są samochody zaparkowane na przejściu czy rowerzyści łamiący przepisy?


A na zdjęciu masz dziurawą drogę że się pytałeś o jazdę po chodniku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@miodeksmrodek to nie jeździj rowerem po ścieżce z prędkością powyżej 30kmh. Dostosowanie prędkości do warunków dotyczy każdego rodzaju pojazdów.

Logika typu: mam szybki pojazd to będę jechał conajmniej 253kmh po autostradzie, do tego on jest zbudowany ( ͡º ͜ʖ͡º)

Napomknąć trzeba że rowerzyści powodują statystycznie DWA RAZY WIECEJ WYPADKÓW OD TIRÓW!!!
@miodeksmrodek To se kup porządny rower a nie jakiś badziew którym nie da się legalnie poruszać. W dupie mam ile masz atmosfer w oponach, jelitach, ile kosztowały koła w tym badziewiu itp.. Ja nie jestem debilem i nie montuję do samochodu do codziennej jazdy sportowego zawieszenia i opon o niskim profilu bo wiem, że je pokrzywię. Jak jadę autem przygotowanym do szybszej jazdy to albo jadę na autostradę albo na tor, nie
@Klozapina: w okolicy właśnie remontowana jest droga powiatowa, wzdłuż drogi jest zrobiony nowy chodnik ze ścieżką rowerową - zgadnij z czego korzystają kierowcy samochodów, którym się nie chce jechać objazdem....
Standardowa gównoburza, ale i tak się wypowiem. Drogi rowerowe są niebezpieczne dla rowerzystów. Wiadomo, dowód anegdotyczny, ale robiąc rocznie tysiące kilometrów na rowerze, z czego może 10% po DDR/CPR, 100% niebezpiecznych sytuacji miałem właśnie na nich. Ostatnio w lipcu w Trzebnicy. W nogach miałem prawie 200 km, jechałem pod górę z prędkością maksymalnie 15 km/h i wjechało we mnie auto z bramy. Skończyło się na delikatnym puknięciu. Kierowca się nie rozejrzał, ale
Pobierz cherrycoke2l - Standardowa gównoburza, ale i tak się wypowiem. Drogi rowerowe są nieb...
źródło: IMG20230603131435
@Klozapina:
Jazda samochodem wzdłuż chodnika jest zabroniona, naraża zdrowie i życie pieszych - kierowcy, pomimo tego, jeżdżą wzdłuż chodnika i kłócą się, że mogą.
Jazda rowerem po drodze nie jest zabroniona i nie naraża zdrowia ani życia postronnych.
To nie to samo.