Wpis z mikrobloga

#a1 #motoryzacja #wypadek #polskiedrogi #uk #samochody

Wiem że pod tym postem zesrają sie mariuszki dla których 20 letna wypierdziana beemka/audi jest całym życiem ale musze spytać. Tak właściwie to po co komu w Polsce auto które może jechać powyżej 140 km/h? Po co komu auto które robi setke w 4 sekundy? Pytam bo trudno mi to pojąć jak nikt nie ma problemu ze sprzedażą pocisku na kołach i nie trzeba na to żadnej licencji ani zezwolenia.

Jak wiemy wypadki są jedną z głównych przyczyń śmierci w Polsce, głównie dlatego bo taki mariuszek na dorobku wsiada w fure i #!$%@? ile fabryka dała, mordując ludzi. Oczywiście są też biedniejsze mariuszki które kombinują, tak jak ten z pomaranczowego gruza e46 który zabił matke z dzieckiem z tego co pamiętam.

Tak więc pytam, czy nie powinniśmy wprowadzić licencji/pozwolenia na szybsze samochody? Na pewno zacząłbym od badań psychologicznych żeby odsiać największych wariatów. Proponuje również wymóg uczestnictwa w PZM albo innym klubie samochodowym oraz wymóg przynajmniej 8 startów w rajdach w ciągu roku.

jozef-dzierzynski - #a1 #motoryzacja #wypadek #polskiedrogi #uk #samochody

Wiem że p...

źródło: 02917355-3f6d-47f0-9975-e957b132fbac

Pobierz
  • 92
@jozef-dzierzynski
Jak dla mnie większym problemem są wszechobecne p$#ane psy typu pitbull, jakaś nowa moda czy co? Widuję je na pewno czesciej niż choćby 5 lat temu.

A co do kwestii poruszonej przez Ciebie to...chyba każdy samochód obecnie produkowany, który ma wymagania prawa jazdy kategorii A , może jechać powyżej 140km/h.

Masz jakieś statystyki jakie auta powodują najwięcej wypadków? Wg mnie to nie kwestia samego przyspieszenia i mocy samochodu, 180 można za&$-#
może żeby sobie pośmigać po Rajchu, gdzie ok. połowa autostrad nie ma ograniczenia prędkości?


@M4rcinS: no już widze chłopie jak 90% mariuszków z e46 jeździ nimi na autobahnie, szkoda że potem rozjeżdzają matki z dzieckiem w warszawie

zmieniając stronę w tej dyskusji, w ilu % tych wypadków prędkość była powyżej 140?


@pilot1123: nie musi być powyżej 140 tylko powyżej limitu w danym miejscu, tak jak ten seba od pomaranczowego gruza.
@jozef-dzierzynski: Ja powiem po co może być dla kogoś kto patrzy na zdrową żywotność silnika. Otóż najzdrowiej dla silnika jest jeździć na max 80% prędkości maksymalnej w przypadku benzyny i diesla, oraz na max 75% (ale jednocześnie nie więcej jak 4000 obr.) dla lpg.

Mam auto co ma v max 164 km/h. Jeżdżę nim na lpg do stukilkunastu.
Kiedyś będę chciał jeździć ciut szybciej. Będę szukać auta rozpędzającego się teoretycznie do
@jozef-dzierzynski: ja mam wręcz przeciwnie zdanie. Mimo ciągłego podnoszenia poziomu trudności egzaminów i podnoszenia mandatów, ludzie wciąż łamią prawo. Jakby wprowadzić dodatkową kategorię na mocniejsze samochody to też wiele by się nie zmieniło. Ludzie i tak wciąż by kłamali przepisy
Otóż najzdrowiej dla silnika jest jeździć na max 80% prędkości maksymalnej w przypadku benzyny i diesla, oraz na max 75% (ale jednocześnie nie więcej jak 4000 obr.) dla lpg


@Adamfabiarz: Potrzebne źródło tych rewelacji. Niestety jak każda Twoja bzdurna teoria, nie podasz żadnego poza "czuję że samochód się męczy" XD
@jozef-dzierzynski: sugeruję jeździć uważnie i rozglądać się na przejściach. Przez ponad 10 lat posiadania uprawnien nie dostałem żadnego mandatu ani nikogo nie przejechalem ani nie wyrzadzilem innej krzywdy. Po co miałbym się zgadzać na odebranie sobie i innym pewnych praw bo MOGĄ wyrządzić komuś krzywdę. Ja bym nawet uprościł egzaminy na prawo jazdy bo pomimo ich wysokiego poziomu i tak na drogach mozna spotkać pełno debili, więc trudne egzaminy nic nie