Wpis z mikrobloga

@Mirconom: tak, tak, cos takiego.
Ja wynajmowalem 3 mieszkania we Wroclawiu w przeszlosci i do glowy mi nie przyszlo, zeby pytac o jakas charakterystyke cieplna budynku. Komu to potrzebne? Do czego?

Smieszna ta unia, siedza sobie jakies ludziki w Brukseli, nie wiedza co sie na swiecie dzieje i wymyslaja durne prawo.
to fajnie kolega dał się wydymać, bo ogarnięcie świadectwa jest po stronie wynajmującego, a kolega dał na siebie przerzucić koszt ¯\(ツ)/¯


@Twajdy: to rzeczywiscie slabo :P

Ale po co to w ogole potrzbne? Komukolwiek? Ani moj ziomek, ani ten wynajmujacy tego nie chca. Po co kochana unia kaze to przygotowac?
W teorii? W teorii to takie świadectwo np umożliwia najmecy jakąś estymację np kosztów ogrzewania takiej nieruchomości zimą.


@WielkiPowrut88: dobrze, ze tak unia dba o wszystko. Ja jak przyszedlem na studia to nie mialem tego certyfikatu i oczywiscie nie umialem sobie wyestymowac kosztow. Nie wiem jak udalo mi sie to przezyc.

Nie smieje sie teraz z Cb oczywiscie ani z twojej odpowiedzi tylko z glupoty UE
taa i smoki też latały w tej bajce?

Jeśli to nie bait i twój ziomek rzeczywiście zapłacił 300zl to mam smutna wiadomość - jest debilem


@Qrka: no, widzę, że kolega oblatany w temacie, aż sprawdziłem jak to wygląda i każdy budynek/mieszkanie przy wynajmie lub sprzedaży musi mieć ten świstek. Sprawdziłem też ceny i 350zl dla mieszkania, 650 dla budynku jednorodzinnego. A teraz obudź się ze swojego snu ze smokami i ogarnij
@93michu93: To świadectwo to RiGCz - wiadomo od razu czy wynajmujesz normalny lokal czy jakąś nieocieploną ruderę. W UK masz jeszcze literki i klasy energetyczne jak na sprzęcie AGD, w Danii tak samo i to od wielu lat a nie dopiero gdy Unia zmusiła pałką do ucywilizowania rynku.

Bardzo ważna informacja dotycząca zapotrzebowania na moc grzewczą i rachunki za energię w lokalu. Pozwala od razu odsiać wszelkie kamienice z mostkami termicznymi,
To świadectwo to RiGCz - wiadomo od razu czy wynajmujesz normalny lokal czy jakąś nieocieploną ruderę. W UK masz jeszcze literki i klasy energetyczne jak na sprzęcie AGD, w Danii tak samo i to od wielu lat a nie dopiero gdy Unia zmusiła pałką do ucywilizowania rynku.


@PfefferWerfer: no, masz racje, kochana unia. Jak szedlem 10 lat temu na studia i wynajmowalem w tym czasie 3 mieszkania to nie wiedzialem ile
@93michu93: Po treści tego co piszesz nie dziwi mnie że 300 PLN raz w cyklu życia mieszkania to dla ciebie kwota zaporowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już pominę to że przedstawienie tego kwitu to obowiązek właściciela a nie najemcy i dajesz się oszukiwać.

Z rachunków nie wywnioskujesz łatwo ilości kWh ciepła koniecznych do ogrzania lokalu (bo jeden lubi 18C, inny 24C, a i ceny ogrzewania w ostatnich
Po treści tego co piszesz nie dziwi mnie że 300 PLN raz w cyklu życia mieszkania to dla ciebie kwota zaporowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już pominę to że przedstawienie tego kwitu to obowiązek właściciela a nie najemcy i dajesz się oszukiwać.


@PfefferWerfer: no widzisz, dla cb to nie problem. Tak samo jak pewnie nie jest problemem podatek PCC od nabycia auta bo to tylko raz sie