Wpis z mikrobloga

@93michu93:

W tym swistku oczywiscie bedzie dokladnie napisane, ze dla tego mieszkania zima zaplacisz 250zl na miesiac ustawiajac grzejniki na 24 stopnie? Rowniez bedzie tam juz napisana przyszla cena energii, tak? Jak juz wspomniales teraz zmienia sie cena 2 razy w roku.


Będzie podane zapotrzebowanie w kWh albo GJ na utrzymanie temperatury 20C w sezonie grzewczym.

Dla mnie niepojete, ale dobrze wiedziec, ze ktos potrzebuje takiej opieki unii europejskiej


Właśnie tak,
Będzie podane zapotrzebowanie w kWh albo GJ na utrzymanie temperatury 20C w sezonie grzewczym.


@PfefferWerfer: no to git, zaraz sobie jeszcze wyestymuje koszt 1kWh i bede wszystko wiedzial. Znaczy no, prawie wszystko bo lubie np. 24 stopnie w mieszkaniu, cena sie jeszcze zmieni do zimy 2 razy i tak naprawde to nic mi to nie pomoze.

Właśnie tak, pożyjesz trochę, parę razy cię janusze wyjebią na różnych usługach i sam zaczniesz
Mozesz sobie zaklamywac rzeczywistosc, ewentualnie mozesz byc malo rozgarniety i slabo sobie radzic w zyciu ale zapewniam, ze normalni ludzie nie potrzebuja swistka za 300 czy 350zl, zeby sprawdzic czy nie beda za duzo placic za ogrzewanie.


@93michu93: A od 04/2023 już muszą, więc wyszło na moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze sobie tak mysle, ze przeciez sa jakies standardy budwonictwa od zawsze, masz milion papierkow przy
Jakieś są, ale do 2001 roku warunki techniczne dla budynków nie regulowały w ogóle kwestii termoizolacji, potem weszły WT2014 i WT2021 które znacząco zaostrzyły wymagania w tym zakresie i dopiero od teraz można mówić o zaizolowanych budynkach. Ja chciałbym w takim mieszkać, ale niestety wielka płyta z 8 cm styropianu to maks na co zdecydowała się wspólnota w latach 90. Na śląsku do dzisiaj masz domy ocieplone tynkiem bo po co oszczędzać