Wpis z mikrobloga

@dexterpol:

a juz kredyt masz? bo jak przejdziesz na b2b to za 2 lata dostaniesz moze xd

zeby sie nie okazalo, ze bedziesz musial bulic januszowi zamiast samemu sobie splacac kredo
rząd weźmie się za ryczałty w IT


@chinski_pierozek: Raczej nie. Niższe stawki zostały celowo wprowadzone żeby zachęcić ludzi do przejścia na ryczałt. A to dlatego, że wpływy z ryczałtu idą do budżetu centralnego a nie do samorządów, co jest rządowi (przynajmniej obecnemu) na rękę.
@Benzen: jasne, obecny nie po to wprowadzał żeby się potem wycofywać. Ale jeśli opozycja przejmie władzę to podejrzewam że każda partia oprócz konfederacji się połasi na zwiększenie obciążenia pod przykrywką reformy podatkowej
@chinski_pierozek: ja nie mam nic do tego żeby na b2b był ryczałt (jestem etatowcem z korpo, brak opcji b2b) ale emerytury też powinny być odpowiednio niższe. Skoro dostają więcej bo wpłacają na ten grajdoł mniej, niech sobie sami myślą o starości za tą nadwyżkę.
@HereAfter:

emerytury też powinny być odpowiednio niższe

przecież są niższe i wynika to bezpośrednio z wysokości odprowadzonych składek, nie sposobu rozliczania. Na pocieszenie powiem że etat czy nie - te emerytury za 30 lat i tak będą #!$%@? warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HereAfter: największymi wygranymi to akurat są osoby na UZ do 26 rż które nie płacą żadnych podatkow ani składek do 10k netto msc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak na etacie są prawa autorskie i wysokie KUP to też nie ma tragedii. Nie wiem jak UoD po nowym ładzie ale chyba też dalej przyzwoicie.
@HereAfter: wiem że boli, miałem taką samą perspektywę dlatego uciekłem na b2b :p

Przy UoP zapomniałem jeszcze o bonusach w akcjach i opcjach na akcje, też spoko wychodzi jedynie 19% i bez składek. Niestety w tym chorym państwie dla szaraczka jest >40% daniny a dla kombinatorów i dobrze zarabiających managerów wysokiego szczebla 0-20% XD