Wpis z mikrobloga

Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na kilka chwil wyłączyłem tryb samolotowy na wycieczce poza UE. Apki w tle musiały se coś zaciągnąć. Dobrze, że mechanizmy #play wykryły taki skok w rachunku i przyblokowali konto. Bo aż mi sie przypomniał rachunek 1960 zł z #orange , z czasów gdy minimalna krajowa była na 1100 zł, a telefony miały ekrany 4096 kolorów … thx #p4

Z drugiej strony to nawet na euro czy dolary w mojej ocenie bardzo wysokie opłaty i nie jestem sobie w stanie wyobrazić, by ktoś je akceptował lub nie robiły mu różnicy. To już chyba lepiej byłoby całkowicie takiej usługi nie udostępniać? A tak wyglada na grubą przesadę i mógłby się temu przyjrzeć jakiś globalny odpowiednik UKOiK, ale chyba taka instytucja nie istnieje?

#pieniadze #telefony #finanse
Pobierz denwood - Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na ki...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 81
@denwood

Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na kilka chwil wyłączyłem tryb samolotowy na wycieczce poza UE. Apki w tle musiały se coś zaciągnąć. Dobrze, że mechanizmy #play wykryły taki skok w rachunku i przyblokowali konto. Bo aż mi sie przypomniał rachunek 1960 zł z #orange , z czasów gdy minimalna krajowa była na 1100 zł, a telefony miały ekrany 4096 kolorów … thx #p4


Z drugiej strony to
@Prawdziwychudybyk pamiętam jak kiedyś byłem takim asystującym informatykiem w niewielkiej firmie z prezesem takim podręcznikowym "januszem". Biznes kręcił się nieźle, ale moją uwagę przykuł kiedyś rachunek za telefony. Rachunek był na 30k PLN netto, w tym 28k za telefon prezesa, który był na wakacjach w RPA. Sprawdziłem, w 1999 ŚREDNIA pensja wynosiła 1700 zł brutto.
@ciachostko owszem ale często bywam w UE, do tego roaming musi być włączony. Umowa jest z ue, że schodzą pakiety jak z krajowego wiec tu został świadomie otwarty. Zamiast zamykać roaming „odłączyłem” go od sieci całkiem (połączeń tez nie chciałem przyjmować), wiec wbiłem tryb samolotowy.