Wpis z mikrobloga

Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na kilka chwil wyłączyłem tryb samolotowy na wycieczce poza UE. Apki w tle musiały se coś zaciągnąć. Dobrze, że mechanizmy #play wykryły taki skok w rachunku i przyblokowali konto. Bo aż mi sie przypomniał rachunek 1960 zł z #orange , z czasów gdy minimalna krajowa była na 1100 zł, a telefony miały ekrany 4096 kolorów … thx #p4

Z drugiej strony to nawet na euro czy dolary w mojej ocenie bardzo wysokie opłaty i nie jestem sobie w stanie wyobrazić, by ktoś je akceptował lub nie robiły mu różnicy. To już chyba lepiej byłoby całkowicie takiej usługi nie udostępniać? A tak wyglada na grubą przesadę i mógłby się temu przyjrzeć jakiś globalny odpowiednik UKOiK, ale chyba taka instytucja nie istnieje?

#pieniadze #telefony #finanse
denwood - Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na ki...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@denwood: miałem to samo jak byłem w Bieszczadach i mi naliczyło 60zł za 900kb xD Zadzwoniłem na infolinie, babeczka powiedziała, że jeżeli to taki jednorazowy na moim koncie 'wybryk' to mi mogą anulować, co też zrobili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@denwood: jeszcze jakiś czas temu tak było wszędzie, do czasu aż unia zakazała takich złodziejskich praktyk
pamiętam jak wtedy na wykopie wolnorynkowcy płakali, że łełe teraz koszt tego roamingu zostanie przerzucony na inne usługi i wszystko będzie droższe łełe
co się okazało? nic nie podrożało a roaming w UE jest tani, wniosek taki że te gigantyczne stawki są wzięte z dupy aby naciągać frajerów na koszty
  • Odpowiedz
  • 1
@Drill # o ja pier.. ale kosmos, czyli na Maritime za te 6 MB było ryzyko zapłacić 1000 zł? Wtf? I co to w ogóle jest Maritime? Mauritius ? Czy platformy wiertnicze na biegunie?
  • Odpowiedz
@enron Grubo, sie pewnie zdziwił. W 99 roku za 30k to chyba można było auto z salonu kupić, i to takie nie byle co, a jakiś Francuz albo Japończyk w sedanie?


@denwood: podejrzewam, że mógł po prostu to olać bo firma naprawdę dobrą kasę robiła. Żeby było zabawniej, to ja nawet nie wiem jak on tyle nastukał, bo wtedy to mało kto pomyślał o transferze danych, co tu dopiero mówić w
  • Odpowiedz
@denwood daj spokój, ja prawie 300 zł plusowi musiałem zapłacić, a nawet nie byłem poza UE. Jadąc autobusem na Korfu musiało mi się połączyć kilka razy z Albanią. Pisałem odwołanie, ale odrzucili i tyle. Gnojki.
  • Odpowiedz
@denwood: po pierwsze, takie coś da się wyłączyć na poziomie operatora. Po drugie, jeżeli nie wyłączyłeś, a byłeś świadom potencjalnego zagrożenia to jeszcze przesył danych w komórce było wyłączyć. Dwa poziomy zabezpieczenia (tryb samolotowy i tylko aktywne wifi).
  • Odpowiedz