Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #mieszkanie

Planuję wziąć bezpieczny kredyt 2%. Byłem dzisiaj na targach nieruchomości i rozmawiałem z kilkoma doradcami/pośrednikami kredytowymi, jedni byli lepsi drudzy gorsi etc. Ale generalnie każdy z nich mi cośtam powiedział. Planowałem pójście do banku samemu, ale jak jest możliwe skorzystanie z usług takich doradców/pośredników to warto to rozważyć.

Moje pytania są proste - czy polecacie coś takiego? Czy jest jakakolwiek wymierna różnica pomiędzy skorzystaniem z ich usług, a pomiędzy po prostu pójściem do banku samemu? "Ciekawe" jest to że oni teoretycznie reprezentują mnie, ale jednak to bank płaci im prowizje/pensje za ich usługi. Czy rozsądną obawą jest to że oni mi po prostu wcisną to co najlepiej płacący bank im każe, czy jednak są oni rzetelni? Czy taki doradca ma opcję "przyśpieszenia" takiego wniosku kredytowego, bo niby teraz się czeka po półtora miesiąca na decyzję?

Czy można skorzystać naraz z usług np. 3 doradców którzy ogarną ci wnioski, czy może być jakiś "przypał" przez to że do jednego banku może 3 razy wpłynąć zapytanie o dokładnie ten sam kredyt, więc lepiej korzystać z jednego?
  • 14
a taki doradca nie ma szansy wynegocjować lepszych warunków z bankiem?


@bolidupsko:

W większości przypadków nie, szczególnie w z BK2, jak trafisz na takiego 'doradcę' co ja (przymuszony od dewelopera) to będziesz miał więcej stresu i problemu niż jakbyś sam nic nie wiedząc poszedł do banku i wypełnił losowo wniosek, sugerowanie o poświadczenie nie prawdy itp... jak trafisz na takiego jak @marcpol to masz kwestie zgadywanek i stresu z bańki
@bolidupsko: Każdy doradca Ci powie, że może wykorzystać swoje kontakty w bankach i przyspieszyć albo coś załatwić. No i jak to sprawdzisz ? #!$%@? warte jest to ich załatwianie i przyspieszanie. Nikt im po znajomości niczego nie przyspieszy za darmo akurat dla CIebie, no bo kto ty niby jesteś ? Ani rodzina ani przyjaciel, ani doradcy ani tego biednego Andrzeja czy Grażyny w banku. Jedyny ich plus to taki, że znają
@bolidupsko: wiem ze jest mała wiara w doradcow i pośredników. Ale najlepsi doradcy robią po 40-50 mln pln kredytów rocznie. I tylko dlatego ze obsługują klienta najlepiej jak się da - stad rodzą się polecenia. Gość z którym ja działam od lat obsługiwał już setki - dosłownie - Mirków i każdy był zadowolony i polecał go dalej. Jak iść do doradcy - to do najlepszego :)
Ja polecam od siebie tylko nie do kogoś z przypadku. Jednak to wygodna u jednej osoby złożyć 3 wnioski gdzie on ci wytłumaczy wątlpliwości a nie bujać się po x banków i samemu chodzić wszystko załatwiać. Poza tym można przejść się do dwóch np i zobaczyć czy dostajesz takie same oferty. Oni dostają kasę dopiero po podpisaniu umowy kredytu, a do tej pory możesz sobie zmieniać i nawet chamsko pójść do banku
Ja załatwiałem wszystko sam, pozytywną decyzję miałem już 15.07. Trzeba być inwalidą, żeby korzystać z tych pijawek. Oczywiście mowa o bk2
Mam mieszane uczucia. Niby pośrednik zarabia, gdy podpiszecie umowę, ale...

Plusy:
- dokumenty załatwiasz od razu bo wiesz co trzeba
- nie tracisz czasu
- pośrednik załatwia wszystko i prosi Cię o dodatkowe rzeczy

Minusy:
- kontakt z bankiem (status) przez pośrednika. To chyba jedyny minus ale duży
jak trafisz na takiego jak @marcpol to masz kwestie zgadywanek i stresu z bańki


@lol3pdg: Dziękuję za polecenie :)

Każdy doradca Ci powie, że może wykorzystać swoje kontakty w bankach i przyspieszyć albo coś załatwić. No i jak to sprawdzisz ? #!$%@? warte jest to ich załatwianie i przyspieszanie. Nikt im po znajomości niczego nie przyspieszy za darmo akurat dla CIebie, no bo kto ty niby jesteś ? Ani rodzina ani
@marcpol: Nie ruszam kwestii klientów i ich organizacji, ludzie i sytuacje są różne. Natomiast tak jak napisałem - czy doradca jest w stanie cokolwiek przyspieszyć albo załatwić ? Ja nie wiem i nie mam kompletnie jak tego sprawdzić. Mogę jedynie uwierzyć na słowo. Ale gdybym miał obstawiać to jednak znając realia świata nikt ani nic altruistycznie się nie robi a między bankiem a klientem docelowym są co najmniej 2 pośrednicy.