Wpis z mikrobloga

@mickpl nie wiem czy zauważyliście zmianę narracji, z „nie ma możliwości żeby jakiekolwiek nieruchomości taniały” na „No może w mniejszych miastach będzie korekta ale w większych nie ma takiej siły”
w mniejszych miastach będzie korekta ale w większych nie ma takiej siły


@dabjsss: Efektem takiego myślenia jest to, że inwestycje w beton są właśnie w dużych miastach. Im większe miasto i lepsza lokalizacja, tym więcej inwestorów. A jak się zaczyna recesja i zwalniana jest blokada to z tych lokalizacji idzie pakietowa XD wyprzedaż.

Dlatego duże miasta w recesji potrafią zaliczyć 70% przeceny, a w małych miastach i słabych lokalizacjach niewiele się
@mickpl: to że beton jest przewartościowany to wiadomo nie od dziś. Pytanie tylko jest co szybciej jebnie - żeton czy nieruchy.

Wiecie na co Janusze się rzucą jak betonowe złoto straci wartość? Tak jest. Na złoto.
Dlatego moi drodzy wyprzedźcie rynek już dzisiaj i zainwestujcie w kopalnie złota, która przy obecnej cenie złota jest stratna i gówno-warta ale przy np. 2300$ jest zarobiona po uszy.
Na rynku nie trzeba być geniuszem.
Pytanie tylko jest co szybciej jebnie - żeton czy nieruchy.


@BurzaGrzybStrusJaja: Nieruchy. Nikt w tym kraju nie będzie chciał po wyborach wejść na ścieżkę Turcji. Najpierw smart money zacznie upłynniać kapitał. Pojawią się oferty po 12-13k w lokalizacjach, gdzie generalnie stoi 16k+ Flipero-rentierzy uznają to za deal życia. Potem tych ofert będzie więcej i więcej. Potrzeba hajsu będzie coraz większa i zaczniemy notować większe przeceny, padnie jakiś Murapol czy Atal, wejdzie
dopłaty i tarcze o jakich się fizjologom nie śniło


@Byter: Nie będzie dopłat i tarcz po wyborach. Może będą wakajki z kryterium dochodowym, może jeszcze trochę potrwa beka, ale raczej będzie zawieszona.