Wpis z mikrobloga

Ależ to jebnie jak wrócimy do podwyżek stóp i rozpocznie się walka z recesją.

50% luzem XD

Nie obroni dobra lokalizacja, wykończenie, modna dzielnica, segment top, segment bottom. Proces akumulowania betonu powoli można uznać za zakończony. Pora na załamanie.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
w Polsce nie ma szans, obajtki i inne #!$%@? są za bardzo zapięci w nieruchomości żeby teraz od tak tracić na wartości


@Retsew: Absolutnie wszędzie na świecie gdzie pękała bańka padał ten argument o politykach załadowanych w beton XD W praktyce jest tak: kto ma wiedzieć ten się wyprzedaje przed ruchami rządu, reszta jest zerowana.
  • Odpowiedz
@mickpl: po ostatnich działaniach rzadu. Co ja gadam jakich ostatnich? XD Po całokształcie ich „pracy” myśle, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Nieruchy potanieją nominalnie, ale nie będzie to nic gwałtownego, bo spadki cen wyhamuje bk2% i inflacja.
  • Odpowiedz
@mickpl: Ciekawe to będzie z jednej strony, uważam, że nie stanieje, bo już myślałem, że podczas covidu stanieje, bo studenci umarli i zaczęła się robić mocna popularna praca zdalna.
No a jak wyszło, studenci wrócili do miast, praca zdalna jest powoli wygaszana, zmieniana na hybrydową.
Z drugiej strony, jakby stopy poszły na około 10%, ale coś czuję, że to nierealne i wrócą na 6-7%, to będzie ciekawie, ale spadek może
  • Odpowiedz
@mickpl: Cię bardziej jara myśl o spadkach cen nieruchomości, niż faktyczny spadek. Jak ceny już polecą na łeb, to co wtedy z sobą zrobisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Kiedy ta bańka wreszcie pęknie? Czytam od x czasu na Wykopie, że lada moment, jeszcze chwila, już widać pierwsze zmiany, a ceny nieruchomości mają w dupie prorocze wizje i cały czas rosną xD ten rząd jest tak nieprzewidywalny, że nie trudno stwierdzić, co się wydarzy w najbliższych miesiącach
  • Odpowiedz
@mickpl: milion % luzem

tylko dwa scenariusze są możliwe dla polskiej gospodarki. dalsza stagflacja lub hiperinflacja i w żadnym z tych scenariuszy nie występuje spadek cen nieruchomości.

za bardzo przekładasz scenariusze zachodnie na Polskę. chyba dość oczywiste, że prędzej ziści tu się scenariusz turecki niż kanadyjski czy usa.
  • Odpowiedz
@mickpl: chłopie, od kiedy wieszczysz spadki deweloper na sąsiednim osiedlu takie samo mieszkanie jak moje sprzedaje 4k więcej za metr kupione 3 lata temu, Dzięki nie czekaniu na twoje wirtualne spadki jestem 300k do przodu (mieszkanie kupione za gotówkę ze sprzedaży innej nieruchomosci).
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak ktoś jest w stanie postawić całe osiedle to jestem pewien, że scenariusz w którym kilka mieszkań nie jest sprzedane od razu to żaden problem. Sam kupiłem dom, który deweloper trzymał 2 lata bo nie chciał dawać rabatów.
  • Odpowiedz
@mickpl: piłeś, nie pisz
Prawda jest taka, ze jeżeli byłby jakiś kataklizm, to nominalnie i tak ci co już mają nierucomość będą do przodu, bo żetony NBP staną się bezwartościowe, a wszystko co się składa na nowe inwestycje (robocizna, energia, koszty materiałów) też będą drożeć. Realnie oczywiście moze być różnie, ale nominalnie, czyli ile żetonów coś będzie kosztowac, to straty nie będzie.
  • Odpowiedz