Wpis z mikrobloga

Grill gazowy w praktyce ktoś?
Zastanawiam się nad zakupem podstawowego grilla gazowego.
Wątpliwości. Chcę go trzymać na zewnątrz pod jakimś pokrowcem. Opcjonalnie na zimę do garażu. Czy spoko?
Butla z gazem też chcę żeby była na zewnątrz. Na zimę opcjonalnie wypuszczę gaz i do garażu.
Butla pewnie jakaś mniejsza z 5kg. Czy to starczy na kilka godzin grilowania? Zastanawiam się realnie co ile się to wozi wymieniać.

Inne przemyślenia?
W leroy jakiś podstawowy gril 500pln plus butla węże pewnie z 700 na gotowo.

#grill #kuchnia #ogrod
  • 39
@wielowitamin dobra decyzja, gazówka to jest inna jakość. W Makro masz teraz -50% na grille, jak masz możliwość to warto się przejechać.
Może stać zimą w pokrowcu na zewnątrz, butle schowaj do garażu (albo nie, ja nie chowam), ale nie wypuszczaj z niej gazu (po co?). I butla koniecznie 11kg, małe turystyczne starczją na 2h i dają bardzo małe ciśnienie.
@wielowitamin: jako osoba używająca grilla gazowego mogę powiedzieć, że to #!$%@? gaz bardzo szybko. Mam duży grill z trzema palnikami. Uzyty cztery razy i nie ma butli 11kg!
5kg wystarczy ci na raz albo dwa razy.

Taki grill bardzo wysusza cokolwiek na nim robisz więc warto aby potrawy były tłuste.

Podoba mi się, że nie ma typowego zapachu dymu z węgla.

Jest łatwy w rozpalaniu i utrzymywaniu temperatury.

Zapewne jest zdrowszy
dzieki wszystkim
raczej kupię tani niz porządny bo.. nie zamierzam o niego dbać ;)
zwykły grill węglowy kupiony za stówkę służy mi dwa lata w tym dwie zimy przestał w ogrodzie nakryty workim na śmieci ;)
Taki grill bardzo wysusza cokolwiek na nim robisz więc warto aby potrawy były tłuste.


@TakiSobieLoginWykopowy: Mam inne doświadczenia, kurczak bardzo fajny soczysty wychodził zresztą jak na normalnym grillu. Płomień to płomień. A gaz tym lepszy bo możesz stałą temperaturę trzymać bez #!$%@? się z dokładaniem węgla itd
@wielowitamin: bierz i się nie zastanawiaj. Butla 11kg starczy mi na cały sezon, a mam cztery palniki. A w sumie obecnie 3, bo jeden niestety przerdzewiał po trzech latach ale przyznam się, że to był dosyc tani sprzęt i nie zadałem zbytnio przed ostatnią zimą. Ostatnio dokupiłem żeliwny ruszt zamiast zwykłego i dla mnie to jest drugi game changer
Gazowy grill to zajebista sprawa bo odpalasz i w chwile jest goraco, ale:
- czyszczenie grilla to udreka, a czyscic trzeba - ostatnio z tym zwlekalem i mi sie caly spód zapalil podczas grillowania; a grillowania na tackach nie uznaje bo to smażenie a nie grillowanie
- ruszt zeliwny trzeba wypalic olejem i po kazdym grillowaniu posmarowac olejem ponownie (juz bez wypalania)

Takze #!$%@? jest co nie miara niestety :/

Jak nie
@wielowitamin najlepsza decyzja ever, odpalasz za 3 minuty kładziesz mięso, pełna kontrola nad temperatura, zdrowiej, smaczniej, co chcieć więcej. U mnie stoi na zewnątrz, chowam na zimę do garażu. Nie kupuj też jakiegoś badziewia z 5 palnikami itp. ale idź w jakość - łatwiejsze czyszczenie, trwalszy itp. od siebie polecam e 100*. markę Napoleon. Pisz priv jako coś