Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi suplami w końcu?
Mamy powiedzmy
1)Kreatyna
2)Cytrulina
3)Beta alanina
4)Białeczko

Białeczko wiadomo potrzebne, ale co z resztą?

Czy faktycznie powyższe dają jakieś wzrosty mięśniowe, redukują zakwasy itd? Czy to walenie w #!$%@? i dla przeciętnego nie kulturysty nie ma to znaczenia i nic nie zmieni w naszym treningu, czy budowaniu sylwetki? #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #kalistenika

Czy Kretyna, Cytrulina, Beta-alanina to:

  • Walenie w chuja 28.0% (75)
  • Niezbędne substancje 10.4% (28)
  • Trochę pomaga, ale większej różnicy nie ma. 61.6% (165)

Oddanych głosów: 268

  • 34
@Kramel800: Nie chce żadnego syfu, stąd pytanie o te "podstawowe" czy jakbym wszedł już na poważniejszy etap to w kwestii choćby zmęczenia, zakwasów daje to faktyczny efekt.
@Rudinji nie słuchaj tego typa Kramel800, gość na białko i kreatynę mówi doping i sterydy, toć widać, że troll. Kreatyna wraz z białkiem jest normalnie zalecana nawet przez lekarzy przy odwracaniu skutków anoreksji/skrajnego niedożywienia w czasie rehabilitacji. Jeżeli czujesz potrzebę bądź jesteś ciekaw jak to zadziała na ciebie to śmiało, w najgorszym wypadku nie poczujesz różnicy.
@Rudinji takiej pompy jaką mialem po kreatynie nie mialem nigdy. mozna nie trzeba, nie jest to obowiązkowe, kreatyna zatrzymuje wodę w komórkach mięśniowych przez co są lepiej odżywione blablabla. byc moze to placebo ale podczas stosowania kreatyny mialem wrażenie jakbym mial wiecej "siły" na treningu, i nie chodzi mi tu o wyniki siłowe ale to jak szybko mialem dość i jak sie czułem w trakcie

tylko kupując sprawdź czy partia nie zawiera
@Rudinji:

Protip jest taki, ze po prostu wchodzisz na examine.com i po prostu tam czytasz co i jak zamiast #!$%@? na wykopie czy gdzie indziej.

Aczkolwiek tl;dr Cytrulina i beta alanina sa bezuzyteczne, kreatyne powinien brac zasadniczo kazdy 5g dziennie, bo ma duzo korzysci i jest tania, natomiast bialko jesli cwiczysz to zaleznie od celu optymalny zakres to ok 1,8-2,2g/kg masy ciala. Ciezko jest tyle dobic codziennie sama dieta wiec dobrze
@Rudinji: nie ćwiczę siłowo ale rekreacyjnie chodzę na zajęcia ze sportów walki i biorąc kreatynę szybciej dochodziłem do siebie po treningu, sam trening był też mniej męczący.
@Rudinji Powiem tak, kreatyna wiadomo bo ludzie już pisali co i jak. Biorę regularnie cytruline i mam lepsza pompę mięśniową po treningu i się czuje mega nabity, natomiast od miesiąca stosuje i testuje arginine i beta alanine. No i po około 2 tyg czuje lekka różnice, że mimo wykonywania tego samego treningu odczuwam mniejsze bole mięśniowe niż wcześniej, reszta bez zmian, ale czy warto kupić? moim zdaniem nie. Opłaca się tylko i
@Rudinji: imho białko w prochu na redukcji to głupota. Sam piszesz, że jesz mało kcal, więc wolałbym dobijać białko w innej formie, z jakiegoś twarogu itp., żeby nie chodzić głodnym.