Wpis z mikrobloga

@Wisimiwur: @Wisimiwur

jak próbować zrobić żeby młody wyrósł na szczęśliwego, spokojnego i pewnego siebie człowieka.


@Wisimiwur: pamietaj, ze nie nauczysz go bycia kims, kim sam nie umiesz być. Może wyjśc nieautentycznie. W takim wypadku musisz zastanowic sie i oddać go na wychowanie innym - moze jakiś klub sportowy, albo sztuk walki? Pilnuj, zeby od małego regularnie trenował. Nauczy sie dyscypliny, systematyczności, cierpliwości. To dobry start. Jak będzie w tym dobry
nauczanie domowe to najgorsze co można dziecku uczynić, a zarazem najlepszy sposób na wyhodowanie życiowego nieudacznika


@Ulic_Qel_Droma: :D
Ekspert chłopskiego rozumu :D czytałeś na ten temat książki, rozmawiałeś z rodzicami prowadzącymi edukację domową albo słuchałeś jakichś wywiadów /konferencji?

nieironicznie polecam tą książkę


@sorek: Błagam, nie! czytałem fragmenty tej książki jak miałem 20 lat i generalnie uważałem za bardzo spoko - zgadzało się z moim myśleniem o świecie i sposobem wychowania
@BornToDie69: matka here, 3 pierwsze miesiące z córką były dla mnie najcięższe i najtrudniejsze, potem z każdym było lepiej, więc OP - wszystkie takie odgórne stwierdzenia olej, każde dziecko jest inne, każde doświadczenie jest inne. Gratulacje i powodzenia, a kiedy rodzicielstwo będzie ciężkie - pamiętaj że jest ciężkie dla tych, którzy robią to dobrze, starają się, przejmują, robią research. Łatwo to jest nakarmić, przewinąć i zostawić samo sobie.
@Wisimiwur: jak wybierze zły kierunek studiów i będzie chciał zmienić (a będzie ogarniętym typem) to nie gnójcie go. Ja na budownictwie po 2 latach się skapnąłem dopiero na praktykach jaka #!$%@? jest w zawodzie jak zobaczyłem że chłopy z magistrem wychodzą z roboty po 12 godzinach - jak powiedziałem rodzicom że chciałbym zmienić kierunek, chcuiałem iśc już na zaoczne żeby ich dalej nie obciążać to nie było o tym mowy -
@Wisimiwur: kilka rad od ojca:
- zacznij ćwiczyć, już teraz. Jak będzie miało więcej niż 9 miesięcy może by kiepsko z czasem a lżejsze nie będzie
- nie trzeba kupować nowego wózka, można używany
- fotelik kup zanim dziecko się urodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tu lepiej nowy, chyba że od znajomych)
- nie szalejcie z nowymi ubraniami, pełno tego na vinted w super stanie
- waterwipes
@Wisimiwur
1. Poświęcaj mu czas i nie wyśmiewaj jego problemów.
2. Nie indoktrynuj by go religijnie od najmłodszych lat.
3. Naucz go bronić się. Jeżeli ktoś będzie mu dokuczał, to niech wie, że ma się bronić, bo inaczej będzie miał problemy psychiczne (tag przegryw jest pełen ofiar przemocy)
4. Zadbaj o dobrą dietę - wysoka podaż białka powoduje, że można nawet 10cm wzrostu samą dietą "urosnąć" (naukowy bełkot zrobił o tym odcinek).
@Wisimiwur: dbaj o niego, przytulaj, mów mu że go kochasz, że jest ważny, po prostu go kochaj, takim jaki będzie, nie takim jakim chciałbyś żeby był - nic nadzwyczajnego w sumie :) jak będzie miał wsparcie rodziców, to z resztą będzie sobie radził. Gratki! :)