Wpis z mikrobloga

Liberalna Holandia - aborcja na życzenie dozwolona do 6 miesiąca ciąży, finansowana z pieniędzy podatników, ale papierosy będzie można kupić tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach, w dodatku konieczne będzie zezwolenie od lekarza xD

UE chce, by wszystkie kraje, w imię wolności, wprowadziły liberalny zakaz sprzedaży, w Polsce taki zakaz ma wejść w życie za 7 lat, tak jak jestem przeciwnikiem palenia (choć jak ktoś chce truć się w dymie we własnym domu, to niech sobie pali), tak zabawne jest dwójmyślenie zwolenników idei moje ciało = moja decyzja, jak ktoś nie chciał przyjąć szczepienia na covid, czy chce zapalić papierosa, to wtedy państwo może już wymuszać właściwe (według polityków) zachowanie xD

https://www.rp.pl/konsumenci/art38728001-zakaz-sprzedazy-papierosow-w-polsce-juz-za-7-lat

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #holandia #uniaeuropejska
Roger_Casement - Liberalna Holandia - aborcja na życzenie dozwolona do 6 miesiąca cią...

źródło: F3KB0ijWcAAUM8F

Pobierz
  • 53
@Roger_Casement: To że paliłem jest jedyną rzeczą, której stale żałuję w życiu. Popełniłem też inne błędy, ale palenie jest jedyną bezsensowną rzeczą, którą zrobiłem żeby sobie zaszkodzić. W czerwcu tego roku minęło równe 5 lat odkąd przestałem palić. Nie popieram zamordyzmu unijnego, ani jej mieszania się w sprawy wewnętrzne krajów. Nie ma tu żadnego "ale", w myśl zasady, że "chcącemu nie dzieje się krzywda".
@Roger_Casement: Sam rzucilem kilkanascie lat temu i w pelni popieram takie zmiany mimo iż generalnie jestem libertarianinem. Straszliwy nalog, niosacy za soba ogromne konsekwencje. Do tego czesto rozpoczynany w mlody wieku bez swiadomosci konsekwencji swoich decyzji. Wystarczy rozpytac w swoim otoczeniu czy są zadowoleni z tego ze pala. Gwaranyltuje ze ogromna wiekszosc gdyby mogla to by rzucila
@Roger_Casement: jak se baba zrobi aborcję to mi tym nie szkodzi ale jak palacz stanie obok i dym na mnie leci to mnie to #!$%@? strasznie, albo jak muszę za takim iść. A już najgorzej jak taki odpala szluga za szlugiem na plaży i nie dość że wdychasz ten smród to jeszcze masz w piasku wymemłane pety. Palacze to największy rak bo szkodzą postronnym ludziom
palenie jest cholernie uzależniające, bardzo ciężko z tego wyjść/rzucić (mówię między innymi o sobie), dodatkowo długofalowe skutki i koszty społeczne są ogromne


@Szatan_Krol_Ciemnosci: @katana55: nadmiar cukru a szerzej zła dieta jeszcze bardziej, przy czym cukier jest o tyle bliższą analogią, że również uzależnia. Czy jesteście konsekwentnie za zakazaniem słodkich napojów, słodyczy, a szerzej niezdrowej żywności?

mimo iż generalnie jestem libertarianinem


Co to za wegetarianin co #!$%@? schabowe? ( ͡°
@BennyLava: Moim zdaniem nie ma porównania w sile uzależnienia pomiedzy cukrem a tytoniem. Pamietam jak bylo mi ciezko rzucic, ile kosztowalo to prob, nerwow i silnej woli. Bardzo niewielu sie to udaje. Zaczynasz w mlodosci i jestes skazany na cale zycie. Poza tym cukier jest pokarmem, zrodlem energii jest zly tylko w nadmiarze natomiast papierosy maja negatywny efekt w kazdych ilosciach.
palenie jest cholernie uzależniające, bardzo ciężko z tego wyjść/rzucić (mówię między innymi o sobie), dodatkowo długofalowe skutki i koszty społeczne są ogromne, nie mówiąc o smrodzie i pętach. To jest po prostu rozsądną decyzja.


@Szatan_Krol_Ciemnosci: rozsadna decyzja to by byla jakby kazdy mial obowiazek codziennych cwiczen - jest udowodnione ich pozytywny wplyw na w sumie wszystkie aspekty zdrowia. Zdaje sie dalej na pierwszym miejscu powodow przedwczesnej smierci sa choroby ukladu krazenia,