Wpis z mikrobloga

No więc jak wiadomo PKB spada, bo społeczeństwo przez inflację ubożeje. A jak ubożeje to mniej kupuje. A jak mniej kupuje to ogranicza się produkcję.

W tej sytuacji Glapa może obniżyć stopy, aby pobudzić gospodarkę. Tylko to przy takiej inflacji nie działa. Efektem będzie jeszcze większa inflacja i dalszy spadek produkcji. Amerykanie testowali to w latach 70 a Balcerowicz tłumaczył już 30 lat temu.

Nie można mieć jednak wątpliwości, że Glapa z rządem staną na wysokości zadania i doprowadzą do tego turbojebnięcia XD Wskazuje na to absolutnie wszystko a nadrzędną racją stanu każdej kurła instytucji w tym kraju są obecnie wybory.

To nie jest śmieszne nic a nic.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 20
@widmo82: No ale nie może tak wprost powiedzieć, że chodzi o obietnice niższej raty dla Anety tylko będzie zwalał na PKB i uzasadniał "inflacją w trendzie spadkowym". Szykuje się piękna katastrofa XD
@mickpl jak to już wszystko jebnie, kupisz sobie ten kurnik wreszcie dla siebie, to specjalnie przylecę z UK, wezmę Cię na flachę (na mój koszt oczywiście), i zapytam: czy warto było tyle czekać z wyprowadzką z piwnicy matki?
@mickpl: szczerze tyle lat kraj mnie okradał, że jak się w końcu pojawi jakaś partia któa dla odmiany "da" coś mi to się nie zdziwice jak na nich zagłosuje nawet jak będą #!$%@?.

I w ten oto sposób zrozumiałem, że inni zapewne też tak myślą choć się nie przyznają. Pisowcy, madki, patusy, dziady, każda z tych grup coś "dostaje" a wcześniej byli okradani. Tak oto rządy popisu nami pogrywają.
@mickpl: Mamy recesje gospodarczą, rok temu wydatki gospodarstw domowych były o ponad 1,5% wyższe niż teraz, co za tym idzie mamy spadek PKB, ale za to zmniejsza się tempo wzrostu inflacji. Prawdopodobnie i tak uświadczymy wzrost PKB na koniec roku.