Wpis z mikrobloga

Jak tam ulica zapakowana w obligacje Panów Deweloperów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dopiero od niedawna deweloperzy przeprosili się z detalem, wcześniej kierowali emisje niemal wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych. Kupony rekordzistów sięgają 13–15 proc. w skali roku

Jak coś to nie martwcie się - deweloperzy na pewno zapłacą nawet i 15%. Problem dotyczy amerykanów, chinczyków czy niemców - nas nie. U nas nie ma żadnego problemu. Pamiętajcie chrońcie swoje pieniądze przed inflacją, po inflacji... co ja będę wam tłumaczył - po prostu kupujcie.
#nieruchomosci #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
Pobierz
źródło: Screenshot 2023-08-18 at 11.29.12
  • 8
daja 13-15% inwestorom w skali roku?


@notBart: tak, kilku deweloperów to zaoferowało. Przy tych stopach procentowych nie jest to duzo drozsze niz kredyt.
I nie daja 13-15% a tylko 10-12%
  • 1
@BurzaGrzybStrusJaja Ale czekaj. Dew buduje mi dom. Jego koszty to 1mln. Ale dew jest gołodupcem i wypuścił obligacje żeby pokryć koszty.
Wiec mamy
-koszty 1mln
-300k dla szczesliwego posiadacza obligacji - zakładam że inwestycja dwuletnia, a oni tak naprawdę dają obligacje na parę lat.
-300k dla dewelopera - jego marża i zysk

Ja płacę 1.6mln

Więc tak, ceny #!$%@?ło u deweloperów bo trzeba pokryć obligacje. A one nie mają oprocentowania stałego 13-15%
  • 0
deweloperowie daja 13-15%


@notBart: No ba, kto odważny może brać po bile, papieru starczy dla wszystkich XD A dają tyle bo głupie banki nie chcą im już tak chętnie dawać kredytów, z jakiegoś dziwnego powodu nie wierzo