Wpis z mikrobloga

@KonwersatorZabytkow: prawo ruchu mówi że musisz niezwłocznie zmienić pas na prawy po zakończeniu wyprzedzania, niestety nie ma czegoś takiego jak na wzór niemieckiego prawa, że jeśli na prawym pasie nie pojedziesz dłużej niż 20sek (chyba) to możesz cisnąć lewym i nie ważne czy jedziesz 140 czy 220 - blokujesz lewy pas i już - za to będziesz opluwany.
Gdybyś zmienił pas na prawy za tym tirem, zupełnie nic by się nie
Pośrednio sprowokowałeś niebezpieczną sytuację - zrozum to


@Waszplayertostulejkowaspierd0lina: no tak, bo przecież ten w Megane nie mógł zaczekać aż ten przede mną zjedzie tak jak ja zaczekałem. Oboje byśmy przyspieszyli, zaraz po wyprzedzeniu bym zjechał, stracił by jakieś 5 sekund życia. Ciekawe co on z tymi pięcioma sekundami życia zrobi, pewnie odmieni to jego zycie xD
Zrozum, ze drogi sa dla każdego. #!$%@? nie mają pierwszeństwa i jeśli chciałem wyprzedzić auto
Wyobraź sobie, ze ta meganka nie zespanowała sie na prawym tylko musiała wcześniej wjechać na ten prawy.


@KonwersatorZabytkow: ona zdążyła zjechać po wyprzedzeni TIRa a Ty nie zdążyłeś?
przecież tym bardziej powinieneś zjechać jeżeli już miałeś ją na dupie

no tak czy siak, Meganka elegancko i kulturalnie sobie pojechała, tak powinni się zachowywać kierowcy którym się "spieszy", wyprzedzić prawym i spadać a nie hamować i dawać inne nauczki
@KonwersatorZabytkow: i z czym masz problem? jak masz jechać 140 to wróć na prawy i lewym tylko wyprzedzasz a nie mulisz, tym bardziej, że wyprzedzanie prawym jest legalne właśnie ze względu na takie coś xd nic takiego tu nie zrobił poza tym, że odstęp między autami trochę za mały na mój gust
@KonwersatorZabytkow: czasami ludzie się tłumaczą, że jadą sobie lewym bo nikomu nie przeszkadzają skoro nikogo z tyłu nie ma,
no jakaś logika w tym jest, nie można blokowac pasa jeżeli nie ma blokowanego ;]

a tutaj skoro była Meganka to powinieneś zjechać bo mamy ruch prawostronny a żadnego wyprzedzania nie robiłeś

nie masz prawa jazdy.


no nie mam, jeżdżę bez prawka, nikt tego nie sprawdza
ona zdążyła zjechać po wyprzedzeni TIRa a Ty nie zdążyłeś?


@SpalaczBenzyny: bo ona zajechała tirowi a ja nie chciałem? Przy różnicy prędkości 40 km/h (ja 130 tir 90) potrzeba około 3 sekund aby dystans między mną a ciężarówką wynosił 30 metrów. To nadal bardzo mało ale przy tym dystansie można powoli zjeżdżać.
W razie niespodziewanego hamownia dzięki zachowaniu dystansu tir nie zrobi mi z auta sieczki (a przynajmniej jest na to
wyprzedzanie prawym jest legalne właśnie ze względu na takie coś xd


@Firenz: i który przepis o tym mówi? Coś ci się pomyliło. W pord jest info o tym, ze można wyprzedzać z prawej tylko w obszarze zabudowanym oraz na drogach trzypasmowych lub jednokierunkowych. Droga ekspresowa/autoatrada jest drogą dwukierunkową dwujezdniową.
@KonwersatorZabytkow przeczytaj jeszcze raz te przepisy o wyprzedzaniu z prawej strony, które sam wrzuciłeś, tam nie ma nic o drodze. Na autostradach i ekspresówkach masz 2 jezdnie jednokierunkowe, tak że można wyprzedzać z prawej strony, niezależnie od tego ile jest tam pasów.
Czy do zakupu Renault Megane trzeba okazać oblany test na IQ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KonwersatorZabytkow: Tego nie wiadomo, natomiast posiadanie małego siusiaka i kiblowanie na lewym jest często powiązane z posiadaniem kamerki, jak również upoważnia tych za tobą do wyprzedzenia cię prawym pasem.

NO KURNA TYP PRZED TOBĄ SIĘ ZREFLEKTOWAŁ że mu siedzisz na dupie ALE KSIĘCIUNIO @KonwersatorZabytkow MUSI WYPRZEDZIĆ BO SIĘ OBSRA, ALE ZA TO