Wpis z mikrobloga

@KonwersatorZabytkow: Przecież to ty chciałeś pokazać, jaki to jesteś "hehe ważniak", dociskając gaz jak zobaczyłeś megankę na prawym, z nadzieją że ją wyhamujesz xDDDD
Zapomniałeś proszków czy jak?

W ogóle jaka beka, że tak się zbulwersowałeś, że nie dość, że tam nagrałeś filmik, to jeszcze pamiętałeś by go zgrać i wrzucić na wypok xD
Wystarczyło zjechać jak człowiek (ponownie przypominam, że sam siedziałeś paskowi na dupie- w momencie gdy wrzuca kierunek,
@KonwersatorZabytkow ale co Ty próbujesz mi teraz udowodnić, że są też inni ludzi tacy jak Ty, którzy nie rozumieją przepisów i nie odróżniają drogi od jezdni? Masz wyraźnie w przepisach, że można wyprzedzać na jezdni jednokierunkowej, nie drodze, na JEZDNI i sam nawet napisałeś, że ekspresówka to droga dwujezdniowa (i każda z tych dwóch jezdni jest jednokierunkowa). Tak że skąd pomysł, że musi być znak D-3, który informuje o DRODZE jednokierunkowej, a
@KonwersatorZabytkow: no to to już problem z czytaniem ze zrozumieniem skoro twierdzisz, że nie znalazłeś

a jednak dokopałeś się do jakiegoś stanowiska moto.pl

no to ja wkleję stanowisko tego samego moto.pl ale w innym tekście:

Prawo o ruchu drogowym dopuszcza wyprzedzanie z prawej strony w jeszcze jednej sytuacji - na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu. Autostrady zdefiniowane są jako drogi dwujezdniowe, a każda jezdnia jest jednokierunkowa. Podobnie sprawa wygląda na
@Mi-24: zajmował pas, bo wyprzedzał ciężarówkę + jechał z przepisową prędkością - więc #!$%@? z tymi argumentami o celowym chamskim wyprzedzaniu lewym pasem - chyba że sam należysz do tej #!$%@? patologii co wyznaje szybką i bezpieczną jazdę, obyś się #!$%@? nie znalazł tam gdzie peretti
Ten wątek to lepsza rozrywka niż w cyrku


@KonwersatorZabytkow: no tak się zdobywa bordo po 4 miesiącach na wypku, trzeba dobrze potrollować i samo wpada :D

ze jeżdżenie na zderzaku i zajeżdżanie drogi jest super


nikt tak nie powiedział, większość czepia się Ciebie za to, że okupujesz bezprawnie lewy pas

a Megane sobie pojechało i tyle go było widać

Ty se dopowiadaj resztę, że skoro tak to tak i ktoś myśli
Zrozum, ze drogi sa dla każdego. #!$%@? nie mają pierwszeństwa i jeśli chciałem wyprzedzić auto przede mną to miałem takie samo prawo jak Megane a, ze wyprzedza się lewym pasem to na lewym pasie czekałem na możliwość wyprzedzenia.


prawo ruchu mówi że musisz niezwłocznie zmienić pas na prawy po zakończeniu wyprzedzania,


Tylko ja na filmie nie zakończyłem wyprzedzania.


@KonwersatorZabytkow: Zakończyłeś wyprzedzanie gdy minąłeś tira, nie możesz wyprzedzać auta przed tobą, skoro
@KonwersatorZabytkow

Bo ja nie znalazłem takich artykułów które by mówiły, ze można ale skoro ty twierdzisz, ze sobie wybrałem to proszę bardzo, udowodnij


https://szybcyiniezawodni.pl/blog/wyprzedzanie-prawym-pasem-czy-jest-dozwolone/

"A jak wygląda wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie? To analogiczna sytuacja, jak ta opisana powyżej. Autostrada bowiem jest drogą dwujezdniową, czyli dopuszczalne jest wykonanie manewru z prawej strony"

https://moto.pl/Porady/7,115891,29521606,pytanie-za-100-pkt-czy-na-autostradzie-mozna-wyprzedzac-z-prawej.html

"Czasami można spotkać się z opinią kierowców, że na autostradach i drogach ekspresowych można wyprzedzać tylko wtedy, gdy
"§ 14


1) droga klasy A i S – powinna mieć co najmniej dwie jezdnie, każdą przeznaczoną dla jednego kierunku, po co najmniej dwa pasy ruchu;"


@Templar: nie widzę tam nigdzie, ze droga klasy S musi mieć dwie jezdnie jednokierunkowe a jedynie zalecenie, ze "powinna" mieć. Tak samo jak S10 ma jedną jezdnię dwukierunkową mimo, ze powinna mieć dwie. Powinna ale nie musi. W przepisach takie słowa jak "musi" oraz "powinno"
Pobierz
źródło: Screenshot_20230817-041143