Wpis z mikrobloga

czyli teraz twierdzisz, że nie można wyprzedzać na jezdni jednokierunkowej, bo w innym miejscu Polski tego typu droga występuje też z jezdnią dwukierunkową? xD


@Templar: nie, źle zrozumiałeś. Pokazuje tobie jedynie, ze ekspresówka nie oznacza jezdni jednokierunkowej z automatu tak jak ty próbujesz sugerować. Żeby była jezdnią jednokierunkową musi być odpowiedni znak.
@KonwersatorZabytkow dużo patoli drogowej w tym wątku, później zaskoczenie dlaczego tylu ludzi ginie w Polsce na drogach. Blokowanie przez kogoś lewego pasa nie uprawnia do #!$%@? się na krzywy ryj przed samą maskę a jedyny niebezpieczny manewr wykonał kierowca Megane.
no masz rację, musi być odpowiedni znak, znak nakazu C-5 i ten znak jest przy wjeździe na każdą autostradę i ekspresówkę.


@Templar: nadal nie rozumiesz. Znak C-5 nie oznacza jezdni jednokierunkowej tylko nakaz jazdy prosto. To są dwa różne pojęcia.

Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych
§ 44. Droga jednokierunkowa
1. Znak D-3 "droga jednokierunkowa" oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na
@Templar: ale co ty mi wrzucasz jakieś znakowo.pl kiedy ja ci cytuję ustawy (Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych).
Podaj mi konkretny przepis, bo to co podali

" drogi klasy A – autostrady – muszą mieć minimum dwie jezdnie, z których każda musi być przeznaczona dla jednego kierunku)."


Nie ma takiego przepisu. Autor się po prostu pomylił. Pomylił się tak samo jak moto.pl
czyli twierdzisz, że na ekspresówce masz dwie jezdnie dwukierunkowe, tak?


@Templar: Są dwie jezdnie z nakazem jazdy na wprost. Polskie przepisy są zagmatwane, ale jak wspomniałem wcześniej droga (lub jezdnia) z nakazem jazdy na wprost i droga (lub jezdnia) jednokierunkowa to według przepisów dwa różne typy drogi (lub jezdni). Z przepisów nie wynika, ze z automatu droga ekspresowa posiada jezdnie jednokierunkowe. Ze znaków również nic takiego nie wynika. Więc nie są
@KonwersatorZabytkow

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolowe-warunki-techniczne-dla-znakow-i-sygnalow-drogowych-oraz-17066287

5.2.3. Droga jednokierunkowa

"Znak D-3 umieszcza się:

- na początku każdej drogi jednokierunkowej,

- przy wjeździe na jezdnię jednokierunkową drogi dwujezdniowej, jeżeli na pasie dzielącym jezdnie zastosowano w tym samym przekroju drogi znak B-2 lub C-9, jeżeli również występują dodatkowe jezdnie dla obsługi przyległej zabudowy."