Wpis z mikrobloga

Najlepszym wskaźnikiem inflacji jak dla mnie jest cena papieru toaletowego XD

Produkowany w kraju, z krajowych produktów, krajową siłą roboczą. Ktoś powie, że wykorzystuje się też gaz, no ale akurat gaz kosztuje tyle co przed pandemią i się go nie rafinuje.

Kupuje się go zawsze i w każdych warunkach, nieważne czy wojna, pandemia, inflacja czy UFO. Coś jak chleb, produkt podstawowy.

Dodatkowo zapamiętuję mimo woli ceny, bo to taki wydatek który jednocześnie wydaje się zbędny i konieczny XD

No i mam mój ulubiony. Przed pandemią kosztował 5,99, wydawało się drogo.

Potem cena spadła i kosztował 4,99 na promce.

Niedługo przed tym jak inflacja zaczęła wywalać to skoczył pod 10.

Wczoraj kupiłem za 19,49 XD

Generalnie jeżeli index papieru toaletowego do żetonów z orzełkiem się będzie dalej sprawdzał to zaraz czeka nas kolejne wywalenie inflacji. Jak dotąd wskaźnik wyprzedzający idealny, lol. Po każdych wzrostach srajtaśmy inflację CPI wywalało do 3 miesięcy na przód.

#inflacja #ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #gielda #stopyprocentowe #papiertoaletowy
  • 17
@mickpl: no ale byl chyba temat ze celuloza do produkcji papieru wszelkiej masci byla glownie z Ukr importowana. Dlatego tez papier do drukarek poszedl cenami w powietrze. Czym pomerdalem cos?
@los_amigos: Patrząc się na te wszystkie wymówki na temat drożyzny, można odnieść wrażenie, że Ukraina jest światowym liderem w produkcji wszystkiego. Zawsze jak się pojawia temat drożyzny to pada argument, że to czy tamto było z Ukrainy i dlatego teraz podrożało ;) Od papieru toaletowego aż po samochody - wszystko drożeje, bo ponoć wszystko ma związek z Ukrainą. Aż dziwne, że ta sama Ukraina, mająca ponoć absolutnie wszystkie fabryki i technologie,
@mickpl: czy ty szukasz atencji albo plusów albo nie wiem czego? widzialem juz ten wpis wczesniej, dalem sobie nawet do zakładek bo wydawał się ciekawy, przeglądam teraz powiadomienia i znowu ten sam wpis. A tamten w zakładce? Zdjecie w zalaczniku.

I nie miałbym nic do tego, gdyby nie to że któryś raz z kolei widzę że kasujesz swoje wpisy i publikujesz te same na nowo. Bardziej to wygląda na rozpętanie jakieś
turbine - @mickpl: czy ty szukasz atencji albo plusów albo nie wiem czego? widzialem ...

źródło: wtfff

Pobierz
@timechain: W 2016 było promo w jednym macdonaldzie że za 6 zł można było mieć bigmacka bez problemu teraz to panie to 500punktów i 10 zł kosztuje minimum inaczej się nieda
@eric2kretek: kilka lat temu w regularnej promocji byl zestaw za 10-11zl Wroclaw CH Borek
#!$%@? i zlodzieje piskowskie a ludzie i tak na nich zaglosuja.
Za 800+ kupisz i tak mniej tych kanapek, jak dadza 800+ to za kilka lat kupisz jeszcze mniej za 1000+. Kurtyna.
O lepszej wyplacie zapomnij, twoj pracodwaca podwyzsza ceny swoim klientom a ty dostaniesz moze 10% po wiekszych scenach.
@eric2kretek: Było dużo taniej bo w 2015 w macu zarabiałeś 1500 zł brutto na zleceniu. 9 zł brutto na godzinę, a jak awansowałeś na instruktora, to miałeś 50 gr podwyżki (xd), ale za to musiałeś uczyć innych pracowników i robić weryfikacje. Wiem bo mój kuzyn pracował wtedy w wakacje.