Wpis z mikrobloga

Nauczyciele w szkole powinni zarabiać więcej?

  • Tak, zdecydowanie 35.1% (33)
  • Tak lecz tylko pod pewnymi zmianami 35.1% (33)
  • Nie, tak już dużo zarabiają przy tylu godzinach 29.8% (28)

Oddanych głosów: 94

  • 16
@Herato: Uwielbiam takie pytania. Czysty populizm.

Wbijcie sobie do glow ze to tak nie dziala.

Nie ma tak ze:
-nauczyciele
-lekarze
-policjanci
-itp, itd

Maja zarabiac wiecej.

Zarabiac wiecej ma ten kto swoja robote WYKONUJE DOBRZE

W kazdej grupie zawodowaj znajduja sie tacy ktorzy robia swoja robote dobrze i tacy co przychodza sie wyspac. Wiec dlaczego CALA GRUPA ma zarabiac tyle samo?
@gorzki99: ale czy jedno wyklucza drugie? słaby nauczyciel powinien zarabiać więcej. Dobry nauczyciel jeszcze więcej. Od tego jest gradacja stanowisk i różne stanowiska w ramach jednej grupy zawodowej. Ale sumarycznie każdy nauczyciel powinien zarabiać więcej niż obecnie, bo to co obecnie dostają do żałosne ochłapy.
ale czy jedno wyklucza drugie?


@depish: Oczywiscie ze tak.

słaby nauczyciel powinien zarabiać więce


Oczywiscie ze nie.

Ale sumarycznie każdy nauczyciel powinien zarabiać więcej niż obecnie,


Za uja nie.

Zrozum miras - nie ma prawa byc tak ze za samo wykonywanie danego zawodu sie cos nalezy. NIe i uj. Gdyby bylo jak piszesz to patrz:
Lekarze powinni zarabiac wiecej za samo bycie lekarzem. Kij z tym ze jeden koles ubil 10
@gorzki99: ale nawet słaby nauczyciel jest więcej wart niż dobrasprzątaczka. Sama wykonywana czynność wpływa na wartość. Nawet 10x1 jest mniejsze niż 1x20. Po prostu. Jak lekarz zabije 10 osób, to powinien dostać zakaz wykonywania zawodu i ewenutalnie wyrok. Mówię o słabym, ale spełniającym w minimalnym stopniu oczekiwania wobec zawodu. Nie jest super, ale jako zapchajdziura się sprawdzi. Jak przegina pałę, to powinien być zwolniony. Chodzi o zakres: jeden zawód zarabia w
@depish: Nie musisz mi tlumaczyc ze kazda branza ma swoje widelki. Wiadomoze te wideli sa inne w branzy cieciowna parkingu, budowlancow, informatykow, lekarzy itp.

Problem polega tylko na tym ze nauzyciel to budzetowka. W prywatnym sektorze widelki sie same ustalaja. Raczej nikt nie da takich samych widelek sprzataczce co informatykowi. ALe nie widelki sa tutaj problemem. Bo w prywatnym sektorze zarowno nieudolna sprzataczka jak i nieudolny informatyk wyleci z roboty na
@Herato: Zależy co skończy się w szkołach pierwsze: dzieci czy nauczyciele w wieku przedemerytalnym xD. Jednak w obydwu przypadkach pojawia się jeden problem. Brakuje dzieci to i brakuje godzin z przedmiotu (np. chemii, biologii, fizyki, muzyki) - nikt nie chce dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów żeby uczyć na 0,17 etatu. Brakuje nauczyciela jakiegoś przedmiotu, bo mało kto jest w stanie się utrzymać w dużym mieście gdzie przybywa dzieci. Kończy się to tak samo
@depish: niemozliwe ze nauczyciele to miernotny, zle probowales, to musisz innych sprobowac bo rozni sa

Gdybym sluchal rad zyciowych tych grazyn to bym teraz zarabial <20k jak cala polska zamiast robic 100k+.

"Zdolmy ale leniwy" mowi baba ktora siedzi na #!$%@? calymi dniami i czyta podrecznik xd
@Oskariat: nie wiem jakie masz oczekiwania wobec nauczycieli. Ja trafiłem na kilku fajnych, jeden z nich zaraził mnie pasją do historii, drugi zabierał nas na wycieczki zagraniczne mimo, że nie miał za to dodatkowo płatne i pokazał, że świat jest ciut większy niż Polska. Trzecia babka od niemieckiego, która jednocześnie wykładała na uniwerku, jak przygotowywała nas do matury z niemca i szkoła nie chciała opłacić dodatkowych zajęć przygotowujących do matury zgarnęła
@Oskariat: Chciałbym by takich nauczycieli było więcej i wiem, że to niemożliwe, jeśli będziemy im płacili tak mało. Sam myślałem, o pójściu w tę stronę, ale zrezygnowałem przez wzgląd na płacę. Tak samo mają tysiące ludzi i w szkołach kończą ludzie którzy nie dali sobie rady w innych sektorach. I tak się pewnie rodzą nauczyciele na których ty trafiłeś.
@depish: kazdy z nas byl w szkolach prywatnych lub elitranych panstwowych, nie generalizuj na podstawie swojej pozytywnej oceny z punktu widzenia dziecka z patologicznego domu.

Jak teraz wyglada twoja sytuacja zyciowa dzieki tym swietnym nauczycielom? Zarabiasz sensowne pieniadze?

Na pewno nie mozna placic wszystkim nauczycielom wiecej bo stare baby pamietajace komune nie nadaja sie do uczenia dzieci, nie rozumieja wspolczesnego swiata. Moze nowe pokolenia nauczycieli sa lepsze, jesli ktos jest rzeczywiscie
@Oskariat: jestem programistą, zarabiam nieźle. Nie tyle, co maćki piszą na wykopie, ale są to dobre pieniądze.
Raczej moim szkołom do elitarnych brakowało sporo. Liceum było może niezłe, nie przyjmowali każdego jak leci, ale nadal do elitarnego to mu daleko.