Koniec wielkiego wzrostu Nowego Jorku. Klasa średnia ucieka przed kosztami życia

W 2025 r. z Nowego Jorku wyprowadziło się więcej osób, niż się do niego wprowadziło, a wzrost liczby mieszkańców praktycznie się zatrzymał - wynika z analiz Citizens Budget Commission, think tanku zajmującego się finansami publicznymi.
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 122
- Odpowiedz


![[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"](https://wykop.pl/cdn/c3397993/f78aeefcc7a61f17a75e3f8e4dc61ed68f7576e785783771da19afcd4a554c56,q80.png)




Komentarze (122)
najlepsze
Kupione na górce, wszyscy robią wszystko aby wartość nieruchomości pozostała wysoka bo jej teoretyczna wartość jest zabezpieczeniem kredytu. Dlatego ogranicza się maksymalnie podaż nieruchomości. Rozumiecie?
Wolny rynek składa się z cykli, hossy i bessy i kryzysów. Mamy kryzys i w następstwie cykl bessy, gdzie ceny wszystkiego powinny spadać, ale na rynku nieruchomości, wszyscy
@editores: tak przyciaga, ze wzrost sie zatrzymal?
strasznie zestresowani, robią wszystko jaknajszybciej, z----------ą jak króliczki w trybiku zeby robić tą swoją normę x3. Taka warszafka na sterydach
@jedzbudynie: tylko po co? Żeby jeden wziął wyższy kredyt od drugiego i kupił lepszy samochod?
To oznacza, że będzie więcej miejsca dla imigrantów.
Chcieli lewaka, to mają.
źródło: Screenshot 2026-04-26 at 09-42-04 Nowy Jork jako miasto sanktuarium. Mamdani odpowiada na groźby Trumpa - Wydarzenia w INTERIA.PL
PobierzBo przecież miasto nie jest do mieszkania tylko do inwestowania.
@fiaslnfilrangve: Co to jest porządek według ciebie? Bolszewizm i rozstrzeliwanie ludzi?
Co do burmistrza, to jest to zabawne, bo koleś jest milionerem.
Większość ludności to klasa niższa.
To ludzie którzy muszą tam być aby miasto działało. I ci ludzie nie są w stanie się w nim utrzymać.
Tutaj kolekcja nagran o "ucieczce bogatych przez podatki" z ostatnich 17 lat (sorki za fb):
https://www.facebook.com/share/r/1Ga88ctiXY/
Nie mogą uciec, jak w tym filmie "ucieczka z nowego jorku". No, nie da się hahaha
Nie wiem na czym stanęło w kwestii tego dodatkowego podatku od nieruchomości dla "niemieszkających na stałe", ale może być tak
Podatek od bardzo drogich nieruchomości wlasnie wszedł:
https://www.ft.com/content/02ac0f4c-5c81-4f87-af3a-28b0a35a5046?syn-25a6b1a6=1