Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

359

Koniec wielkiego wzrostu Nowego Jorku. Klasa średnia ucieka przed kosztami życia

Koniec wielkiego wzrostu Nowego Jorku. Klasa średnia ucieka przed kosztami życia

W 2025 r. z Nowego Jorku wyprowadziło się więcej osób, niż się do niego wprowadziło, a wzrost liczby mieszkańców praktycznie się zatrzymał - wynika z analiz Citizens Budget Commission, think tanku zajmującego się finansami publicznymi.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 26.04.2026, 07:33:06
  • #
    usa
  • #
    nowyjork
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

How Manhattan real estate agents & building owners take advantage of human hopefulness
kjungst
z youtu.be
  • 0
New York I love you, but you're bring me down
deton24
z youtu.be
  • 0

Komentarze (122)

najlepsze

kjungst
kjungst
26.04.2026, 11:12:10 via Android
  • 125
XD jest kryzys, spada zatrudnienie, spadają zarobki, koszty życia rosną. A w nowym Yorku dochodzi jeszcze paradoks wartości nieruchomości.

Kupione na górce, wszyscy robią wszystko aby wartość nieruchomości pozostała wysoka bo jej teoretyczna wartość jest zabezpieczeniem kredytu. Dlatego ogranicza się maksymalnie podaż nieruchomości. Rozumiecie?

Wolny rynek składa się z cykli, hossy i bessy i kryzysów. Mamy kryzys i w następstwie cykl bessy, gdzie ceny wszystkiego powinny spadać, ale na rynku nieruchomości, wszyscy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shirde-_-
Shirde-_-
26.04.2026, 23:39:16 via Wykop
  • 18
a miasto przyciąga wciąż nowych mieszkańców.


@editores: tak przyciaga, ze wzrost sie zatrzymal?
  • Odpowiedz
Jagass
Jagass
27.04.2026, 03:23:27 via Wykop
  • 29
@DanteTooMayCry: Ale to tak nie działa lol. Wolny rynek to nie jest żaden wszechwiedzący algorytm, tylko stado chciwych i spanikowanych inwestorów i konsumentów. Cykle, bańki i kryzysy istniały na długo przed bankami centralnymi i regulacjami. Wystarczy przypomnieć sobie zapęd na skup tulipów w XVII wieku. Państwo nic nie regulowało, a ludzie i tak zastawiali domy za cebulki ¯\(ツ)/¯. Emocje, FOMO, owczy pęd i asymetria informacji sprawiają, że kapitał ZAWSZE będzie
  • Odpowiedz
jedzbudynie
jedzbudynie
26.04.2026, 17:23:12 via Wykop
  • 86
pracowałem z ludzmi z NYC.

strasznie zestresowani, robią wszystko jaknajszybciej, z----------ą jak króliczki w trybiku zeby robić tą swoją normę x3. Taka warszafka na sterydach
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
26.04.2026, 21:07:34 via Wykop
  • 51
@jedzbudynie: czyli typowi nowocześni ludzie¯\(ツ)/¯ zapewne mają dystans do ludzi konserwatywnych dla których taki model życia to patola.
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
26.04.2026, 21:49:37 via Wykop
  • 24
z----------ą jak króliczki w trybiku zeby robić tą swoją normę x3


@jedzbudynie: tylko po co? Żeby jeden wziął wyższy kredyt od drugiego i kupił lepszy samochod?
  • Odpowiedz
animuss
animuss
26.04.2026, 21:15:02 via Wykop
  • 76
NYC jest fajnym miastem do zwiedzania ale ciężkim do życia. Tłok, małe mieszkania, raczej życie bez samochodu, wiele mieszkań to nawet nie ma pralki. Nie ma drugiego takiego miejsca jak NYC, ale pytanie po co się męczyć z życiem tam
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BarszczykZuszkami
BarszczykZuszkami
26.04.2026, 21:35:33 via iOS
  • 20
@witam12: zdecydowanie NIE
  • Odpowiedz
ffrankowski
ffrankowski
26.04.2026, 23:17:03 via Android
  • 73
@Majku_: wlasnie jestem w nowym jorku i tak, zabytków nie ma tu żadnych, jest bardzo fajne muzeum historii naturalnej ale poza tym większość miejsc do zwiedzania jest jakby sztucznie wykreowana by zostawiać tam hajs. piąty z rzędu taras widokowy na szczycie kolejnego wieżowca? siedemdziesiąta knajpa? central park spoko ale poza tym reszta parkow w okolicy Manhattanu to kawalek zieleńca i dwie ławki na krzyz. po tygodniu zaczynam sie tu nudzić,
  • Odpowiedz
huopisko
huopisko
26.04.2026, 20:49:25 via Wykop
  • 38
to jest dosłownie jak w Cyberpunku, gdzie na jednym z datashardów możemy przeczytać że tam gdzie sprowadzają się najbogatsi rosną drastycznie koszty życia i zwykli ludzie muszą się wynosić xD tam akurat była chyba mowa o Kalifornii jeśli dobrze pamiętam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345
26.04.2026, 07:41:37 via Wykop
  • 36
W 2025 r. z Nowego Jorku wyprowadziło się więcej osób, niż się do niego wprowadziło


To oznacza, że będzie więcej miejsca dla imigrantów.
Chcieli lewaka, to mają.
elo345 - >W 2025 r. z Nowego Jorku wyprowadziło się więcej osób, niż się do niego wpr...

źródło: Screenshot 2026-04-26 at 09-42-04 Nowy Jork jako miasto sanktuarium. Mamdani odpowiada na groźby Trumpa - Wydarzenia w INTERIA.PL

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
26.04.2026, 11:35:10 via Wykop
  • 46
@elo345: Lewaki przeprowadzą się tam gdzie lepiej i w nowym miejscu znowu zaczną robić swoje lewackie sztuczki rozwalając nowy dom jak stary xD
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
26.04.2026, 13:18:32 via Wykop
  • 26
@Blaskun: Może nauczą się na błędach i przemyślą swoją postawę w wielu kwestiach.

  • Odpowiedz
zagubionychromosom
zagubionychromosom
26.04.2026, 10:26:38 via Android
  • 23
W związku z tym ceny nieruchomości rosną
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
26.04.2026, 20:56:55 via Wykop
  • 28
@zagubionychromosom: bo tam jest pełno milionerów/miliarderów którzy trzymają je jako lokatę. Nowy burmistrz chce zrobić z tym porządek, ale wykopki widzą tylko lewaka przed swoimi oczami.

Bo przecież miasto nie jest do mieszkania tylko do inwestowania.
  • Odpowiedz
editores
editores
26.04.2026, 22:33:02 via Wykop
  • 5
Nowy burmistrz chce zrobić z tym porządek, ale wykopki widzą tylko lewaka przed swoimi oczami.


@fiaslnfilrangve: Co to jest porządek według ciebie? Bolszewizm i rozstrzeliwanie ludzi?
Co do burmistrza, to jest to zabawne, bo koleś jest milionerem.
  • Odpowiedz

graf_zero
graf_zero
graf_zero
27.04.2026, 04:53:56 via Wykop
  • 13
To nie klasa średnia.

Większość ludności to klasa niższa.

To ludzie którzy muszą tam być aby miasto działało. I ci ludzie nie są w stanie się w nim utrzymać.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oppserwatorr
oppserwatorr
27.04.2026, 05:16:09 via Wykop
  • 12
@graf_zero: To samo będzie już niedługo w miastach TOP5 Polski, bo chwilowo korzystają oni jeszcze na ucieczce młodych z prowincji. Niestety koszty mieszkania w dużym mieście nijak nie korespondują z obecną rewolucją na rynku pracy i niebawem duże miasta w Polsce też przestaną notować plusy.
  • Odpowiedz
kolega_z_sasiedztwa
kolega_z_sasiedztwa
27.04.2026, 06:05:32 via Wykop
  • 11
@oppserwatorr: w miastach top 5 w Polsce już tak jest. Od lat mają ujemne saldo migracji na rzecz okolicznych gmin. Jak tylko ktoś się dorobi trochę grosza w mieście to spier@#$la na wieś wkur@#$ć lokalnych mieszkańców
  • Odpowiedz
kudlaty1992
kudlaty1992
27.04.2026, 07:01:47 via Wykop
  • 10
Sporo znajomych lecialo na work and travel do Stanow w trakcie studiow i generalnie im wieksze zadupie tym lepiej wychodzilo finansowo bo nizsze koszty zycia. Jeden znajomy sobie wymyslil i pojechal do Nowego Jorku, przez 3 miechy wynajmowal pokoj wielkosci schowka na szczotki, pracowal po 10-12h godzin dziennie i jeszcze musial doplacic do interesu xD.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

amcio
amcio
amcio
27.04.2026, 08:37:08 via Wykop
  • 4
@kudlaty1992: u mnie W&T to Las Vegas, po wcześniejszym Phoenix. Robota głównie na "zapleczach" hoteli. Po roku poziom angielskiego niewiele się zmienił, z kolei hiszpański w mowie bardzo dobry z czasem w piśmie -ale to już w PL. Praca w 90% z Meksykanami.
  • Odpowiedz

DEVILLIVED
DEVILLIVED
DEVILLIVED
26.04.2026, 21:03:18 via Android
  • 6
Tak, tak - od 20 lat eksodus. Czekam aż Trump sprzeda Trump Tower ze względu na "straty" - wtedy pogadamy.

Tutaj kolekcja nagran o "ucieczce bogatych przez podatki" z ostatnich 17 lat (sorki za fb):
https://www.facebook.com/share/r/1Ga88ctiXY/

Nie mogą uciec, jak w tym filmie "ucieczka z nowego jorku". No, nie da się hahaha
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

remul
remul
26.04.2026, 22:26:10 via Wykop
  • -1
@DEVILLIVED: Chyba jednak coś jest na rzeczy, bo zmieniła się narracja. Jeszcze parę lat temu słychać było głosy "niech się wynoszą, nie potrzebujemy ich". A ostatnio usłyszałem "musimy ich sprowadzić z powrotem, przekonać żeby tu płacili podatki". Miejska kasa musi świecić pustkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem na czym stanęło w kwestii tego dodatkowego podatku od nieruchomości dla "niemieszkających na stałe", ale może być tak
  • Odpowiedz
DEVILLIVED
DEVILLIVED
DEVILLIVED
26.04.2026, 22:33:46 via Android
  • 2
@remul: "tylko kto je kupi?" To trzeba cenę obniżyć i ktoś się znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podatek od bardzo drogich nieruchomości wlasnie wszedł:
https://www.ft.com/content/02ac0f4c-5c81-4f87-af3a-28b0a35a5046?syn-25a6b1a6=1
  • Odpowiedz
Sultan_Heheszkuw
Sultan_Heheszkuw
27.04.2026, 06:11:53 via Wykop
  • 5
Nyc już ich tam nie trzyma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4259
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3159
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3087
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2654
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2360
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trump
  • #izrael
  • #iran
  • #polska
  • #heheszki
  • #chiny
  • #ciekawostki
  • #swiat
  • #europa
  • #nato
  • #wenezuela
  • #ameryka
  • #geopolityka
  • #elonmusk
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking