Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: IMG_3800
  • 273
Mówisz to okraju gdzie przekraczanie prędkości jest niemalże legalne xD


Może ty masz gen miernoty drogowej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: Oho rudy karolek się już zesrał, bo ktoś woli robić inaczej niż on xDD
Czyli nie potrafisz jeździć, a teraz dochodzi czynnik bycia cymbałem, który nawet nie wie jak wygląda sieć drogowa we Włoszech


@cwlmod: Autostrady we Włoszech są dużo gorsze niż ekspresówki w PL. Bardzo często masz po lewej stronie betonowe bariery 20cm od pasa. Zajebiście, że jesteś takim królem szos, ale mi się niekomfortowo jedzie 130 po takiej drodze, szczególnie że nawierzchnia też często w opłakanym stanie. Co kawałek poprzeczne pęknięcia, o dziurach
dobra, a odniesiesz się do tego co pisałem? :)


@quizonmyface: Przecież ci odpisałem xD

Oho rudy karolek się już zesrał, bo ktoś woli robić inaczej niż on xDD


@kptDoopa: O znowu się zesrałeś patryczku xD

@puchacz22 To prawda. Dla mnie tam 160 to max jak nie jest zupełnie pusto. Normalnie ruch to tam jest 140 km/h
odpisałeś a nie odniosłeś się,


@quizonmyface: Chyba skończył ci się zapas rozumu i nie rozumiesz co napisałem xD

Miernoty drogowe to jeżdżą po polskich drogach. Mieszkam od 20 lat #zagranica i zawsze wjazd na polskie drogi kojarzy mi się ze zwierzyńcem.

@krzysztoforek Tak tak, bo we Włoszech czy Francji to tak cudownie jeżdżą

dobra p0lak zamknij dupe i przestan sie osmieszac

@cebularz_szkorbutnikowy: xD
@cebularz_szkorbutnikowy: najbardziej niebezpieczna/bulwersująca sytuacja w moim życiu była spowodowana przez niemca po 60tce w mercedesie który wkurzył się że za wolno wyprzedzam lewym i nie zjeżdżam jak mi mruga długimi. Próbował mnie później zepchnąć z drogi samochodem. Jeżeli chodzi o statystykę nie śmierci tylko wypadków/kolizji to Polska jest dużo przed zachodem

Także pluj na kogoś innego
Ty chyba baranie nie dostałeś nigdy mandatu u Włocha xD

Kary mają ogromne za przekraczanie prędkości


@eNse: Ja pisałem o tym jak jest to pilnowane, a nie jakie są kary.
na trasie wszystkie auta palą praktycznie tyle samo, to czy masz 1.0tsi 1.5tsi 2.0tsi, czy to fabia czy superb to zawsze wychodzi podobny wynik. Przy 140km/h to już w ogóle praktycznie identycznie między 7.5 a 8L

Jedyne co zmienić może wynik to jakieś 5.0 v8 albo SUV pchający powietrze


@dzem_z_rzodkiewki: tu przepisowa jazda mix eski i krajowki. Różnice mogą być spore w zależności od auta
Pobierz
źródło: IMG_20230811_105051