Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...

źródło: IMG_3800

Pobierz
  • 273
@Hydrargyrum nawet nie bierz pod uwagę cla jeżeli to nie jest leasing na 2-3 lata i elo oddaje, strasznie ciasny trzeszczący samochód..

Ja szukałem auta i wybierałem między Audi A5 / BMW G26 / Mercedes CLA i wybór finalnie padł na bmw bo audi ładnie wyglada z zewnątrz ale wykończenie jest masakryczne.
@Draay nie za niskie obroty? Wyrąbiesz sobie dwumase na dłuższą metę od takiej jazdy. No chyba, że masz w razie dodawania gazu szybką redukcja na programie. Ale 1100 obrotów i 5 bieg przy 50 km/h aż mnie, biedaka manualarza, boli XD
@buczubuczu: wszystkie automaty teraz taką jazdę odwalają, szybko redukuje jak dodasz troche gazu ale czasami bedzie trzymał 1100. Już benzynowe silniki potrafią byc zaj3bane nagarem.

Trzeba albo zmienić program albo jeździć na sport albo mocniej deptać i używać auta

Chyba tylko w koncernie KIA/hyundai są jeszcze auta które w 7dct trzymają obroty - a na forum fala narzekania ze auto z łatwością bierze 9L
@LordLookas: nic nowego u niego, do mnie się #!$%@?ł kiedyś że wolałbym jeżdzić Stelvio Veloce niż hybrydowym Lexusem. Nie mieściło mu się pod kopułą że są ludzie którzy wolą inne marki niż Lexus i że tak mówię bo mnie nie stać xD
@Draay: nie bierz tego jako atak ale czy we wszystkich nowych autach są tak brzydkie zegary cyfrowe? To wyglada gorzej niz wyswietlacz na tanim telefonie i wali w gały?
@Norskee @Norskee trudno jest w tym kraju jeździć zgodnie z przepisami bo nikt tego nie robi. Nie mówię. ty o wariantach przekraczających prędkość tylko o całej reszcie, która nie wykorzystuje max dopuszczalnej prędkości. Większość znaczna jeździ 60km/h stale. Bez znaczenia czy jest to teren zabudowany czy niezabudowany. Nikt w tym kraju nie czyta znaków i z nich nie korzysta. Przy fotoradarze gdzie jest ograniczenie do 70 km/h hamują do poniżej 50 km/h.
Jak nie potrafimy się zastosować do prostych zasad i jechać 5 minut dłużej, to potem jesteśmy pod względem bezpieczeństwa na drogach w czarnej dupie


@Norskee: tak bo jakość infrastruktury nie ma tu w ogóle nic do gadania xD
@wolbiend: plusują a później jade przez teren zabudowany na trasie i wszyscy jadą tyle samo co jechali przed zabudowanym, około 75km/h. Statystycznie więc nikt z tych ludzi nie zwalnia w takim przypadku i już wierzę że przy milionie takich sytuacji nie było tam nikogo z plusujących

Ten syndrom ma jakąś nazwę że jak trzeba to publicznie jestem święty i nigdy się nie przyznam ale tak naprawdę to nie wiem ile jadę
w jaki sposób ułatwiasz innym jazdę dając im mniej czasu niż zakładają że mają w danym miejscu?


@quizonmyface: Doczytanie drugiego zdania przekracza twoje możliwości czy jak?

weź się cymbale już rozpi*rdol o jakieś drzewo bo trujesz ludziom życie.


@mikau: Ty się 10 razy rozwalisz na drzewie niż ja raz awaryjnie zahamuje ¯\(ツ)/¯

A ja mam na karku zaraz 4 krzyżyki. I nauczyłem się już, że #!$%@? nie ma większego wpływu
@quizonmyface:

Podatków pewnie też unikasz, bo w końcu złodzieje je pobierają. Wpychasz się w kolejki jak możesz, „tylko głupi by nie skorzystał” oraz ludzie dają się okraść a nie kradną? :) Oczywiście, że za tymi rzeczami leży jakaś logika, ale to nie są podstawy zdrowego społeczeństwa tylko bandytyzmu i pasożytnictwa. Dlatego napisałem, że nie ma się czym chwalić i do tego zachęcać innych.


Jezu, jak dobrze widzieć, że w tym kraju
@cwlmod

@Draay: Po co jechałeś zgodnie z przepisami we Włoszech? Tam policja nie ściga za przekraczanie prędkości jeśli tylko zwolnisz jak ja mijasz. Pewnie ci została trauma przez przejechanie przez poyebowo Austrackie z ich ograniczeniami do 100km/h na autostradach xD


BTW odłączane quattro to chyba nie istnieje. Coś podobnego jest w modelu a3 ale tam nie ma quattro tylko jakieś gówno je udające na haldexie ;)

@cwlmod Patryk, ty jednak żyjesz?
Stary to że pierdąlnąłeś głupotę bo masz 20 lat jest normalne, ale tysiące ludzi właśnie czyta Twoje komentarze i mają zajebistą bekę z Twojego mechanizmu wyparcia


@Daronk: Ja nie stosuje mechanizmu wyparcie, a wy macie bekę. Co to musi o was mówić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

kolejny wątek, te same komentarze. nie mówie by ciagle i wszędzie #!$%@?ć, ale połowa komentujących tutaj prawka nie oczy nie widziała,
Było kiedyś znalezisko na wykopie jak wyglądają w Niemczech zwykłe przejścia dla pieszych na drogach drogach o dwóch pasach w jednym kierunku. Otóż wyglądają nijak, bo ich nie ma.


@ipkis123: Niemcy to akurat ewenement w Europie jeśli chodzi o takie przejścia. W każdym innym kraju takowe występują, raz częściej, raz rzadziej, ale są. Więc nie, to nie wina przejść tylko kierowców, którzy nie potrafią nie wyprzedzić w takim miejscu (a często,
@cwlmod: pomagam Ci zrozumieć jak utrudniasz, bo piszesz nie na temat, że ułatwiasz zwalniając jak chcą Cie wyprzedzić. Ale jesteś miły chłopak, nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak jedziesz 50 w zabudowanym to też zwalniasz? Czy jak jedziesz 70 to do 50? Zaciekawiło mnie to