Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Pobierz Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...
źródło: IMG_3800
  • 273
@Norskee: lepsze to niż gen posłuszeństwa i niewolnictwa, który obserwujemy u ciebie. Pomijając, że w niektórych miejscach te ograniczenia są zwyczajnie za niskie. Skoro boisz się jechać te 10-20km szybciej, to czego ty się nie boisz? Na starość zostaniesz starym, zgryźliwym polackim społeczniakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kelso123: Ile IQ użyłeś do napisania tego komentarza? 20? xD


@cwlmod: mocne słowa od kogoś kto nawet swojego nicku nie umie napisać poprawnie xD

Te twoje rady imponować mogą kierowcom pokroju tego syna celebrytki a nie poważnych ludzi.
Haldex to przecież quattro ultra i wydawało mi się że tylko platformy przednionapędowe z silnikiem poprzecznym je mają (nie wiem jak w rs3)


@cwlmod: RS3 też ma haldexa.
@cwlmod: Trochę jeszcze doczytałem o nowszych modelach po lifcie bo mnie @MeksykEuropy sprowokował i być może jest jeszcze dziwniej xD Otóż okazuje się, że w A5 po którymś roku ładują Ultra (czyli dołączany) na Europę i stały na Torsenie na USA, więc OP jednak może nie mieć stałego napędu ¯\(ツ)/¯

Ale oryginalnie taka różnica między A5 a A4 bo A5 to w teorii auto usportowione i przy tych ~250KM takie quattro
A ty co, masz 15 lat i jeszcze nie znasz życia? xD


@cwlmod: A ja mam na karku zaraz 4 krzyżyki. I nauczyłem się już, że #!$%@? nie ma większego wpływu na nic poza spalaniem.

W mieście? Przejazd przez cały Gdańsk zajmie mi jadącemu zgodnie z przepisami może 5 minut dłużej niż #!$%@?ącemu.
W trasie? Regularnie jeżdżę z Gdańska na południe Polski. Zaoszczędzenie 30 minut #!$%@?ąc nie robi mi różnicy.

Też
@Draay: Swoją drogą, to polecasz samochód? Zastanawiam się między A5, właśnie z tym silnikiem, a Mercem CLA. Jak bedzie mi kiepsko szło zbieranie, to A3 :D Mój kolega ma A5, to troche narzekał na wykończenie, ze za tę cenę to trochę kiepskie materiały. Drugi kolega ma CLA i też strasznie narzekał i stwierdził, ze X1, którą miał wcześniej była dużo lepiej zrobiona :D
@cwlmod: kolejny wątek, te same komentarze. nie mówie by ciagle i wszędzie #!$%@?ć, ale połowa komentujących tutaj prawka nie oczy nie widziała, a reszta to takie mierny (by nie napisać #!$%@?) drogowe, że szok.