Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Pobierz Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...
źródło: IMG_3800
  • 273
Tia i na pewno jeździsz przepisowo 50km/h wszędzie i zawsze, a nie 60-70 w zależności od szerokości ulicy jak reszta ruchu. W mieście oczywiście, że zapieprzanie nie daje profitu czasowego. Bardziej liczy się wiedza kiedy przycisnięcie daje wymierny efekt. W Wawie al. Niepodległości jest taka śmieszna że jak wjedziesz w nią na świeżym zielonym i jedziesz 70 to przejedziesz chyba wszystkie 10 świateł bez zatrzymywania. Jak jedziesz 50 to staniesz kilka razy.
@Draay: Moja Skoda Octavia 1.5 ACT przy 110 km/h pali 6 litrów, przy 90 schodzi do 5 a przy średniej 50-60 pali 3.4-4 litry.

Ale tak wiem, to nie jest to samo co 4.5 litrowy silnik także wynik ładny! ;)
@Draay: Masakra jak sobie porównam twoje spalanie do swojej A5 z poprzedniej generacji, poliftowa wersja również 2.0 TFSI Quattro S-tronic, u mnie chyba 225 koni mechanicznych. W trasie to przy bardzo wolnej jeździe zejdę do 9 litrów, średnie spalanie to coś 11-12l a w mieście to w ogóle kopci jak smok. No ale to jest różnica, że w nowych Audi, które nie są RS czyli wszystkie A montuje się już quattro
jak na dloni widac ze im bogatsze panstwo tym mniej wypadkow bo sa lepsze drogi, tu nic chodzi o kierowcow tylko o infrastrukture


@Methagen: Włosi, Czesi czy Słowacy mają gorsze drogi niż Polacy.
@Norskee: myślisz, że jest taka statystyka tylko z przeliczeniem na milion kierowców albo milion przejechanych kilometrów przez kierowców? Nie umniejszam wartości tego co wkleiłeś, ale myślę, że to co wspomniałem mogłoby być jeszcze bardziej miarodajne.
@Norskee: #!$%@? daj spokój jak jeżdżę przepisowo bo mi się zazwyczaj nie spieszy nigdzie to polscy kierowcy mało mi tylnego zderzaka nie pogryzą, jak chcą jechać szybciej to niech jadą ale niech nie zmuszają do tego innych
@Draay: długo eksploatujesz to auto?Jakie masz zdanie na temat awaryjności? Pytam, bo od wczoraj znowu jestem zainteresowany audi a5 xD
Ten @Krupier: to jest ten rzadki typ mordercy drogowego, który jeździ 70/90 i 90/140 i jeszcze sie chwali że wymusza pierwszeństwo na innych xD


@cwlmod: sklej pryszczatą japę kiepski kierowco, nikt cię na tym portalu już poważnie nie traktuje. Zdajesz sobie chociaż z tego sprawę miernoto drogowa bez umiejętności nie wiedząca czym jest rondo i jak się po nim jeździ? :D
Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)


@Draay: A4 45 TFSI 2023 rok. Jazda zgodnie z przepisami i spalanie długodystansowe wychodzi 7.3l/100km. Krótkodystansowe bliżej 6 litrów. Silnik ma najechane dopiero 2k kilometrów, zobaczymy jak będzie dalej. Wydaje mi się, że sporo zmniejsza spalanie korzystanie z tego ichnego systemu start-stop. Osobiście jak na tyle koni to jestem zaskoczony. Myślałem, że średnia będzie 8-10 litrów.
sklej pryszczatą japę kiepski kierowco, nikt cię na tym portalu już poważnie nie traktuje. Zdajesz sobie chociaż z tego sprawę miernoto drogowa bez umiejętności nie wiedząca czym jest rondo i jak się po nim jeździ? :D


@Krupier: Buahaha znowu się stary dziad posikał w gacie, bo ktoś mu wytknął że jest słabym kierowcą, który nie zna przepisów D
@Pharos taaa, zamawialem w lipcu 2021, potem afera z polprzewodnikami, pozniej wiazki z ukrainy, pozniej cos jeszcze.

Ale nie zaluje ani troche ( ͡° ͜ʖ ͡°) a4 to byl wybor rozsadny, a rska spelnienie marzenia