Wpis z mikrobloga

@G123: ja też bym wybrał z lewej. Chyba, że lokalizacja dużo gorsza. Na 4p cisza i spokój, jaśniej, widok lepszy jest. A jak w lato za gorąco to sobie gdzieś klimę można wstawić. A na 1 w wieżowcu to ruch duży i dużo więcej sąsiadów, więc więc większa szansa że się trafi jakieś zjeb.
@dochodek: Paradoksalnie mieszkając na 1 piętrze w 10-piętrowej wielkiej płycie jest całkiem fajne.
- nikt nie zagląda Ci przez okna,
- po schodach mało osób chodzi (jeśli masz normalne drzwi to w czym to miałoby przeszkadzać?) bo jest winda
- nigdy nie czekasz na windę i szybko wchodzisz do siebie
- nie słyszysz rozmów ludzi przy windach na parterze (w odróżnieniu do mieszkania na samym parterze) + nie słyszysz trzaskania drzwiami
Ja się kiedyś wpakowałem w wynajem mieszkania na 11 piętrze w bloku gdzie było ich łącznie 12. Świeżo po remoncie, spoko dojazd i bardzo ładny widok. Bardzo też szybko stamtąd się wynosiłem gdy okazało się, że po korytarzu, windzie, a wkrótce i w mieszkaniu biegają prusaki :/
@sidhellfire: Na ostatnim piętrze/skraju są duże ubytki ciepła.. Stąd zawsze środkowe polecam, zarówno w pionie jak i poziomie. Jak nie ma windy to piętra dadzą o sobie znać nawet z głupimi zakupami a co dopiero większymi rzeczami - udręka albo dopłaty od pięter.
@G123: w wielkiej płycie czynsz nie kosztuje 550 zł, przeważnie więcej. IMO lepiej dorzucić i wziąć z rynku pierwotnego, szczególnie jak będziesz mieszkał sam.
@G123: Jedynkę, jedynkę wybierz panie.. Nie ma się co nawet zastanawiać, dodatkowe okno to dużo większe możliwości aranżacji, jaśniejsze mieszkanie itd..
@SzuruSzur współczesne klasy energetyczne wymagają izolację na takim poziomie, że ciężko mówić o zauważalnych stratach. Latem natomiast klimatyzacja w jasnych mieszkaniach to już standard.
4 piętro to udręka z zakupami dla tych samych osób dla których spacer 200m do sklepu to udręka - starcy, patologicznie grubi i niepełnosprawni.
Owszem wnoszenie mebli jest dużo trudniejsze - dlatego sugeruję zapłacić dodatkowo za usługę wnoszenia, ci zdarza się dokładnie raz - przy urządzaniu. Moim zdaniem