Wpis z mikrobloga

przypomnialem sobie wlasnie jak jakis scammer probowal mnie naciac. dzwoni do mnie, podajac sie za pracownika Aliora i mowi, ze byla proba przelewu z mojego konta firmowego na kwote 2tys. lampka mi sie od razu zapalila bo poza kasa na podatki, pieniedzy tam nie trzymam a ze byla koncowka miesiaca i podatki dawno oplacone to na koncie mialem zawrotne 60zl xD no wiec ciagne rozmowe, gosciu sie przedstawia i mowi, ze chcial zweryfikowac przelew wiec mu mowie "no dobrze" xd gosciu konsternacja bo nie idzie zgodnie z jego skryptem, normalnie pewnie ludzie juz zaczynaja panikowac no ale brnie i pyta "czy to pan zlecal przelew na 2tys z tego konta?" ja mu ze tak xd on znow konsternacja po czym tylko dziekuje i dowiedzenia xd

koniec xd

#heheszki #smiechomniebylokonca #scam #banki
  • 16
  • Odpowiedz
ncowka miesiaca i podatki dawno oplacone to na koncie mialem zawrotne 60zl xD no wiec ciagne rozmowe, gosciu sie przedstawia i mowi, ze chcial zweryfikowac przelew wiec mu mowie "no dobrze" xd gosciu konsternacja bo nie idzie zgodnie z jego skryptem, normalnie pewnie lu


@ZielonyRozpustnik: Miałem podobnie jakiś czas temu, ale koleś zdradził się po przez dość dalekowschodni akcent - i tak śmiesznie trochę to brzmiało jak był tak bardzo
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: chyba doskonale wiedzą, ze większośc ludzi nie ma zbyt dużych oszczędności więc wtedy łatwo by mogli nabrać podejrzeń ;) może celują właśnie w takich co maja po kilka tys oszczednosci , a od czasu d oczasu trafi sie im dzieki temu ktos z pokaznym kontem
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: chyba najlepiej mowic gdy pytaja np. czy to pan ZielonyRozpustnik? to mowisz, ze nie. Dzieki temu jest szansa, ze moze wywala taki numer z listy i nie bedzie juz uzywany ani odsprzedawany dalej.
  • Odpowiedz
moze tak jest ;) z drugiej strony stare baby daja po 60k kurierowi bo syn mial wypadek i trzeba kaucje wplacic xD

@ZielonyRozpustnik Na każdego znajdzie sie sposób, może kiedyś ktoś Ciebie przekręci na gruby hajs, kontrahent albo klient wyrucha a my sobie zrobimy bęke że fajer jesteś bo się dałeś złapać i też będzie XD na końcu
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: mi raz dzwonił "pracownik banku z bliskowchodnim akcentem" z informacją że na moje dane został wzięty kredyt konsumpcyjny i chce potwierdzić że to ja. Ja mu na to że "tak, wszystko się zgadza". Chłop trochę zgłupiał ale ciągnie dalej: "Osoba która wzięła na pana kredyt to Karolina JakaśTam, czy zna pan tę kobietę" - ja takie xD czyli chce mi powiedzieć że na moje dane u nich w banku
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: mnie wczoraj probowalo podejsc fake orange, i szczerze mowiac prawie dalem sie zrobic, cos pieprzą o jakichs nowych ofertach, abonament, 2x wiecej gigabajtów, ze mi sie konczyla umowa i oferta mi pasowala, to sie zgodzilem.
No i tutaj się pojawiają schodki: "No dobra, to wypełnie dla pana umowę i prześlę mailem, tylko proszę potwierdzić dane: Imie i nazwisko?" - jakaś czerwona lampka się zapala, przecież wiecie do kogo dzwonicie
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: jestem pracownikiem banku, w którym mam również konto. Siedzę w robocie, dzwoni tel, odbieram: Dzień dobry Grażyna xyz z Banku xsw otrzymaliśmy Pana wniosek o kredyt na kilka tys, proszę o potwierdzenie. Ja w duchu kisne i mówię jak miło że Pani w końcu zadzwoniła Pikaczuface.jpg. Brnie dalej ale skrypt nie przewidział takiej odpowiedzi to po chwili ciszy pytam Czemu mnie Pani oszukuje? Niestety rozłączyła się, szkoda.
  • Odpowiedz
@DJ_QBC: ooo to juz grubo, niezle Cie musieli wyczaic albo mieli farta z tym, ze Ci sie umowa konczy. ja co prawda mam w play ale juz nawet nie slucham ich ofert albo tlumacze ze nie sa w stanie mi zaoferowac lepszej oferty niz mam xD
  • Odpowiedz