Wpis z mikrobloga

Jak w pierwszej części baldurs gate załączyć turowy system walki by wszyscy nie rzucali się na raz na wilka i nie ginęli? Dopiero co zacząłem grę na wersji iOS na iPadzie i wszyscy mi co chwile giną :d
#baldursgate #rpg #gry
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tymariel: nie wiem jak jest w wersji na iOS, ale w normalnej grze nigdy nie dało się turowego systemu walki włączyć jak w hirołsach. możesz skrypty powyłączać, żeby nikt się nie rzucał na przeciwników tylko czekał aż wskażesz co ma robić, ale to nadal wszystko jednocześnie się może dziać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tymariel tur nie ma. Masz aktywną pauzę + możesz podłubać w ustawieniach autopauzy.
A no i w pierwszej części najlepiej dać wszystkim broń strzelecką w łapę i tak nabijać lvl. Właśnie przez te wilki i inne gówna gdzie 2 trafienia i rip.
  • Odpowiedz
@Tymariel: Gra ma pod spodem system tur, ale zdecydowanie lepiej korzystać pauzy. Przycisk z mechanizmem zegara (chyba lewy dolny róg)

W ustawieniach wejdź do autopauzy, ustaw sobie "zauważono wroga", "zauważono pułapkę", "postać ranna" i "koniec amunicji". Gra stanie się dużo wygodniejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można tam też ustawić autopauzę na koniec tury, ale to kastruje wrażenie płynności walki.

Możesz też powyłączać skrypty postaci, wtedy będziesz
  • Odpowiedz
jak narazie to nie wiem czy zawaliłem. Zrobiłem maga który ma tylko 4pkt życia i padam jak mucha xD


@Tymariel: witamy w BG1 :). Jeśli grasz po raz pierwszy w BG to mag jest trudną klasą na start.
  • Odpowiedz
@Tymariel: Niestety, ale dużo więcej z maga nie wyciągniesz na start, trzeba się przemęczyć. Ciesz się że nie zdumpowałeś kondycji całkowicie jak ja za pierwszym razem ( )
Idz do Pomocnej Dłoni, zgarnij Khalida i Jaheirę. Temu z lepszą zrecznoscią daj najlepszy pancerz na jaki cię stać i tarczę. Będzie dużo lepiej. A do tego czasu quick save to Twój najlepszy przyjaciel.

A jak chcesz
  • Odpowiedz