Wpis z mikrobloga

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-warszawa,cId,36917
Nie macie wrazenia ze w tym roku bardzo wczesniej przyszlo takie "pozne lato", bez upalow, z opadami i chmurami? Z tego co pamietam sierpien byl bardzo cieply, niewiele chlodniejszy niz lipiec, a jesli wierzyc tej pogodzie to tak jakbysmy byli pol miesiaca - miesiac dalej w rok.

Czy sie myle i po prostu zapamietalem najlepiej cieple lata?

#warszawa #pogoda
  • 9
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Cicho! Nie mów tak. Przecież wg lewaków mamy już nie ocieplenie, ale "globalne wrzenie" xD

Mi się sierpień zawsze tak od połowy już kojarzył z chłodniejszymi nocami, ale teraz to już wrzesień po całości jest z tymi deszczami.

Z 4 lata temu tak symbolicznie mi wpadło w pamięć, że 31 sierpnia krótkie spodenki, koszulki, drinki nocą na miejskiej plaży i dyskoteka tamże, a następny dzień 1 września pracz i już
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Końcówka lata w 2019 była niesamowita. Siedziałem wtedy nad morzem i ostatni tydzień sierpnia było po 30-32 stopnie. Coś fantastycznego. Szkoda, że tak zawsze nie ma. A lato w tym roku to jest jakaś porażka. Już nawet na niemieckich i brytyjskich stronach pisali gdzie się podziało lato w tym roku.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: wiesz, ja absolutnie nie sugeruje ze globalnego ocieplenia nie ma - po prostu wiem ze to efekt globalny, i nie znaczy ze w kazdym miejscu bedzie srednio cieplej, albo co wiecej ze w kazda pore roku bedzie ciepkej niz kiedys

Siedziałem wtedy nad morzem i ostatni tydzień sierpnia było po 30-32 stopnie


@beerus: jesli nie myle lat to pod koniec pazdziernika bylem w Bieszczadach, ostatni bardzo cieply tydzien -
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: w zeszłym roku też była #!$%@? w sierpniu
Generalnie to widzę pewne tendencje w zmianie klimatu:
- styczeń i luty stały się zdecydowanie cieplejsze (co nie zmienia faktu że jest nadal pizgawica)
- marzec to #!$%@? jak była
- kwiecień się popsuł, o ile kiedyś się powoli robiło ciepło o tyle teraz prawie cały potrafi być #!$%@? i tylko kilka dni jest ciepłych
- maj się robi coraz bardziej #!$%@?
  • Odpowiedz
@ostatni_lantianin: bardzo podobne mam obserwacje

Lato przychodzi pozno, cieple i suche, ale jest krotkie i jesien przychodzi szybko
Jesien jest za to ekstremalnie dluga, bywa stosunkowo ciepla
Zima zaczyna sie bardzo pozno, tak ze Wielkanoc potrafi byc podobne pogodowo jak Boze Narodzenie
Wiosna jest krotka, konczy sie nagla fala upalow i mamy lato

Ogolnie - wyglada to tak jakby nie dosc ze wiosna i zima sie przesunely na "pozniej", lato konczy
  • Odpowiedz