Wpis z mikrobloga

@seraph88: Wizja bogusia stawia to wydarzenie raczej w słabym świetle. Dowódcy i ludzie uważający się za żołnierzy nie potrafią rozpatrzyć obiektywnych czynników takich jak sytuacja polityczna, stan własnych sił i sił wroga, tylko podejmując decyzję od której zależy los tysięcy ludzi kierują się emocjami i "#!$%@?" xd
@seraph88 warto przypomnieć, żeby się zaśmiać? Oczywiście tez nie jestem historykiem i nie roszczę sobie prawa do wiedzy jak było, ale mówienie o tym ze chcieli sobie pożyć normalnie, dlatego poszli do lasu czy wyszli na ulice (wiedząc jaka jest przewaga niemca), trochę mi to się nie dodaje. #!$%@?, jak najbardziej, chęć zemsty, jeszcze jak. Pewnie i wiara w przyszłość i szans powodzenia, liczenie na ruskich oraz błędne postrzeganie rzeczywistości. To pewnie
@Chekatomba no i jeszcze ta romantyczna narracja. #!$%@? mnie to się zabije i zostanę bohaterem. Chciałbym żeby kiedyś od najmłodszych lat uczono dzieci w tym kraju, ze można inaczej. Jeśli dzisiaj nie ma szans to nie idźmy w ogień tylko zadbajmy o to zeby szanse stworzyć przyszłym pokoleniom - nie odnoszę się tu wyłącznie do powstania warszawskiego. Czasem wydaje mi się, ze większym patriotyzmem jest znoszenie całego szajsu wokół przez lata lub
@seraph88: Uwielbiam te 'ochy i achy', spuszczanie sie nad ta wypowiedzią Lindy przy kazdej rocznicy Powstania.
Bo przeciez sa BOGUSLAW LINDA powiedział te slowa i do tego rzucił mięsem to musi byc to wyjątkowe!

Gdy było już wiadomo, że Niemcy przegrywają wojne i to tylko kwestia czasu az się wyniosą z Warszawy, to czy młodzi Polacy - przed którymi bylo cale zycie, niektorzy nawet nie zdazyli zamoczyc - to tak latwo
warto przypomnieć sobie proste i bardzo dosadne słowa Bogusława Lindy


@seraph88: przecież ta wypowiedź Lindy niewiele się różni od wydzierania #!$%@? przez Dzikiego Trenera na tematy, o których nie ma pojęcia xD

kilkadziesiąt lat badań historyków i kilkadziesiąt lat dojrzałej debaty publicznej z udziałem Powstańców oraz naocznych świadków <<< „#!$%@?śmy się” xD
@seraph88 kogo obchodzi zdanie aktora? W wojsku najważniejsza jest dyscyplina wykonawcza. Żołnierz który podejmuje walkę wbrew rozkazowi to może nawet powinien być rozstrzelany. Takie samowolki mogą obrócić w pył wszelkie plany. No i miasta
@Chris_Karczynski: ANALIZA WSTECZNA ZAWSZE SKUTECZNA ( ͡° ͜ʖ ͡°), zwłaszcza z perspektywy i przez pryzmat współczesnych czasów.

To tak jak z przegrywami na wykopie. Nie stawiaj się swoim oprawcom szkolnym, którzy dzień w dzień cię dojeżdżają od lat, bo ich jest więcej, są silniejsi, a tobie i tak nikt nie pomoże.
Postawiłeś się już raz i dostałeś porządny #!$%@?. I kto miał rację?!!!
@Rozkoszniaczek: Twoja wypowiedź świetnie pasuje do obrazu zakompleksionego polaczka, którego jedyne osiągnięcie, to wzniecenie, a potem huczne obchodzenie bezsensownego i przegranego powstania. Plus oczywiście zamykanie ust tym, którzy mają inne zdanie.
No dalej, pochwal się tą swoją wielką wiedzą, której ja nie mam. Chętnie poczytam te wypociny